• Ново
Sharpe Вентили 50C767 Серија не 'Рѓосувачки Челик 316 Топката Вентил, Две Парче, Внатрешно, Рачката се Справи со, 3 NPT Женски
zoom_in

Sharpe Вентили 50C767 Серија не 'Рѓосувачки Челик 316 Топката Вентил, Две Парче, Внатрешно, Рачката се Справи со, 3 NPT Женски

DEN 234.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Нерѓосувачки челик 316 за повисока сила и поголема отпорност на корозија од не ' рѓосувачки челик 304. Лост рачка за manual on/off контрола.КАТ места се намали ризикот од истекување.Максимален притисок оценка на 3000 psig за WOG и максимална работна температура од 200 степени Целзиусови.Женски NPT теми за поврзување на машки навој за цевки. 17-4 PH Произлегува.На Sharpe Вентили 50 C76 серија не ' рѓосувачки челик 316 два дела внатрешно топката вентил има рачка на менувачот и Национални Цевка Коси (NPT) машки теми на двата краја.Овој вентил телото е направено од нерѓосувачки челик 316 за повисока сила и поголема отпорност на корозија од не ' рѓосувачки челик 304. Нерѓосувачки челик 316 е понекогаш се нарекува "морски-одделение од нерѓосувачки челик" поради неговата отпорност на хлорид на корозија.Овој вентил лост рачка за manual on/off контрола.Polyether етер кетонски (КАТ) седишта се намали ризикот од истекување.Вентил матични е направен од нерѓосувачки челик 17-4 PH за повисока сила.Вентил е полна порта за намали триењето; неговиот внатрешен дијаметар е иста како и на внатрешниот дијаметар на цевка за поврзување максимум оперативни ефикасност.Овој вентил женски NPT теми за поврзување на машки навој за цевки, создавање на построги печат од директно теми.Максималниот притисок оценка е 3000 фунти на квадратен инч (мерач) (psig) за вода, нафта и гас (WOG), а максималната температура да порасне на 200 степени Целзиусови.Топката вентили користите сферични диск за контрола на протокот помеѓу цевки, цевки или црева.Протокот е дозволено кога дупка која pierces топката во облик на диск е во согласност со влезот и излезот на вентил.Протокот е блокиран кога топката е хоризонтално swiveled 90 степени, така што дупка на топката е нормално да отворањето на вентил.Топката вентили можат да бидат наведени како целосна порта или намалена порт (исто така познат како редовни или стандардната порта) во зависност од внатрешниот дијаметар на вентил.Топката вентил е полна порта ако дупка на топката е со иста големина како на внатрешен дијаметар на поврзување на водоводна цевка (што резултира во пониски триење) и е намалена порта ако дупка на вентил е една цевка големина помала од цевка, што резултира во помалку тече низ вентил од преку вратило на цевка.Топката вентили може да има рачка или лост што се усогласува со топката позицијата (отворен или затворен) за рачна работа.Тие се пред се користи во воздух, гас, течност, пареа и апликации.Sharpe Вентили произведува широк спектар на вентили, вклучувајќи нерѓосувачки и јаглероден челик топката, портата, свет, и да се провери вентили.Компанијата, основана во 1986 година, и со седиште во Чикаго, ИЛ, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 : 2008 стандардите врз основа на Sharpe е дизајн и производство на вентили.

Избор на купувачот..