• Ново
Seychelle Нерѓосувачки Челик Шише за Вода - Алкална Вода Филтер - Изолирани Двојно Ѕидови Шише за Вода - Вакуум Запечатени - 26oz (Мат Црна)
zoom_in

Seychelle Нерѓосувачки Челик Шише за Вода - Алкална Вода Филтер - Изолирани Двојно Ѕидови Шише за Вода - Вакуум Запечатени - 26oz

DEN 1243.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ПОДОБРО ДЕГУСТАЦИЈА на ВОДАТА ВО движење - Висока p H филтрирана вода насекаде живот зема - салата, на работа, на училиште, на патување.Ги ОТСТРАНУВА ДО 99.99% - Хлор, PFOA, PFOS, олово, хром 6, пестициди & многу други загадувачи.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК и ДВОЈНО ЅИДОВИ - Држи вода Ладна, за период до 24 часа или Топла до 12 часа.Да се ЗАШТЕДАТ ПАРИ, да се НАМАЛИ за ПЛАСТИЧЕН ОТПАД - Филтер капацитет до 150 литри ви дава повеќе од 700 се пополни-ups-от.Го заменува.ФИЛТРИ за СЕ со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД - Пазете се од други вода филтер со неизпробван филтри произведени во странство.Некои филтри ќе се зголеми рн само привремено.Многу други Не филтер за вода на сите.Им даде на Вашето тело, најдобро вода е можно да земам гориво.Чувајте го вашиот енергија со висок стручно филтрирани Минерални-Богат, Алкална Вода.На Seychelle Алкална Филтер Шише ви држи хидриран околу часовникот.Удобно користење на прст јамка или рака за рачни патување.Ранец.Патна торба.Чанта.Минерални богата со вода е од Суштинско значење за здравјето.Seychelle Алкална Филтри подобрува p H со отстранување на кисела загадувачи при додавање на минерали.Филтерот е тестирана во 16 земји низ светот за изведба и квалитет.Ionic Адсорпција Микро-Филтрација (IAMF) Технологија.Стави вашата доверба во над 20 години на филтер искуство.Држи вода Ладна, за период до 24 часа или Топла до 12 часа.Ionic Адсорпција Микро-Филтрација (IAMF) Технологија во секој Seychelle филтер.На Seychelle Алкална Изолирани Вода Филтер Шишиња филтрира следниве зони на водата, загадување : .Естетски загадувачи : Лош вкус, мирис, облачност, тиња и chlorine Chemical загадувачи : Токсични хемикалии, trihalomethanes, PFOA, PFOS, PCB ' s, што е ддт-а, glyphosate, хербициди, детергенти, пестициди и benzene Inorganic загадувачи : Алуминиум, азбест, кадмиум, хром, 6, бакар, арсен, флуор, нитрати & nitrites, олово и mercury Enhance p H до 9.5. На Seychelle Алкална Вода Филтри Подобрување на p H до 9.5 додека одржувањето на здрава минерали.

Избор на купувачот..