• Ново
UMIRIKO Симпатична Зајакот Шише за Вода Термос со Слама Капак 20 Мл за Деца, Момчиња, Девојки, Фан Цвеќиња Розова Leakproof, Вакуум Изолирани од не ' Рѓосувачки Челик, Двојно Ѕ
zoom_in

UMIRIKO Симпатична Зајакот Шише за Вода Термос со Слама Капак 20 Мл за Деца, Момчиња, Девојки, Фан Цвеќиња Розова Leakproof, Вакуум

DEN 647.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Силикони. 【Храна Одделение Материјал】На шише за вода термос е направен на 304 нерѓосувачки челик материјал + храна одделение PP+ храна одделение силиконски. 【Се задржи Топло или Ладно】UMIRIKO Спортски шише за вода усвојува храна-одделение од нерѓосувачки челик внатрешниот ѕид со топлинска изолација слој и вакуум температура заклучување слој за подобрување на ладно и топлина зачувување ефект.така што може да биде поставена на околу 45°C за 10 часа, а на околу 65°C за 6 часа. 【Флексибилна Употреба】Нашите нерѓосувачки челик шишиња со вода се дизајнирани со слама капак и монтажни шише капи што ги прави идеални за носење околу себе, без разлика дали се во канцеларијата, училиште, фитнес, јога, или кога сте излезени за било отворено активност како што е возење велосипед, трчање, планинарење, backpacking, или кампување. 【Инструкции】①.Малолетните лица треба да се користи под водство на Родителот или по предупредување. ② .Чистење на внатрешноста и надворешноста на купот со неутрален детергент во топла вода пред да го користите③.Препорачливо е да додадете топла вода или мраз вода за загреете или precooling со цел да се постигнат најдобри топлина и ладење ефект.Додадете коцки мраз за да се задржи кул. ④ .За да се спречи протекување, се зацврсти на капакот насока на стрелките на часовникот кога купот е навалена. 【Креативен Дизајн】Нашите термички шише не е само издржлив, но исто така многу симпатична, шик и елегантен!Прекрасни и уникатни дизајни на шишиња ги направи совршено прилагодени за жени и мажи, луѓе, тинејџери и деца.Тие се исто така одличен подарок идеја. 20oz Деца Шише за Вода Термос со Слама Капак,Течење Доказ, Вакуум Изолирани од не ' Рѓосувачки Челик, Двојно Ѕидови, Термо Кригла за Жени Мажи Precautions1. По додавање на врела вода да купот, не користете цевчиња кога пијат за да се спречат изгореници.2. Кога додавате врела вода првенство, тоа не треба премногу да се целосно да се спречи scalds од преполнети. 3. Избегне паѓање, судир или силно влијание да предизвика купот на телото да се деформира, кој ќе влијае на производот ефикасност. 4. Избегне директна греење или со ставање на тоа на висока температура место.Тоа е строго забрането да се загрее на производот со отворен пламен, микробранова печка, индукција шпорет, или машина за миење садови. 5. Не додавајте сув мраз, газирани пијалаци и други течности кои се склони кон висок притисок и во вакуум чаша; исто така, не додадете течности кои содржат алкални и кисели состојки како што се соја сос, супа итн., за да се избегне отпорност на купот.6. Кога чистење, првата употреба неутрален детергент и топла вода за да се исчисти, не користете алкална кајгана, хемиски брише и други чистење на агенти; исто така, не се фаќа на литургија со остри предмети, кои може да предизвикаат печатење за да падне; конечно, не се мијат за долго време Впива во вода (не повеќе од 30 минути) лесно ќе предизвика печатење за да падне (Совети : кога печатење позиција е blistered поради впива вода, ве молиме не чистење со вашите раце да се направи печатење падне.По пенење, на литургија треба да им биде дозволено да се исуши природно, и пенење позиција ќе се врати оригиналниот изглед) 7. По пополнување расипливи пијалоци како што се млеко, ве молиме да пијат и да се мијат, како е можно поскоро за да се избегне влошување на внатрешен резервоар. 8. Не ги користат за други цели освен ладно и топлина зачувување.Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот, ве Молиме оставете мала боја разлика!.

Избор на купувачот..