• Ново
WELLDAY Шише за Вода Божиќ Декорација Шема Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Колба од Нерѓосувачки Челик со Слама Капак 20oz
zoom_in

WELLDAY Шише за Вода Божиќ Декорација Шема Двоен Ѕид Вакуум Изолирани Колба од Нерѓосувачки Челик со Слама Капак 20oz

DEN 527.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Големина 27.5 * 7.2 cm/10.8*2.8 инчи; Капацитет : 600 ml/20oz.холдинг време над 45 ¡æ за 10 часа, а 65 ¡æ за 6 часа.Материјал храна одделение 304 од не ' рѓосувачки челик + храна одделение PP.Тоа никогаш не ќе го оставам некој метален вкус или ' рѓа.Да се избегне вкус на течности за да се промени (како чај, кафе и сок). 2 Капаци-Ова шише за вода доаѓа со две капаци : иновативен течење-доказ chug капак и расклопна слама капак.Цевчиња Опремени со монтажни цевчиња за лесно за пиење, идеален за велосипедизам и патот патувања.Вакуум Изолирани надворешниот ѕид од внатрешниот резервоарот е опремен со топлинска изолација слој и вакуум температура заклучување слој за да се подобри ефект на ладно и топлина зачувување.Употреба : 1. Малолетните лица треба да се користи под водство на возрасни или откако ќе бидат информирани. 2. Чистење на неутрален детергент внатре и надвор од купот во топла вода пред употреба 3. Со цел да се постигнат најдобри топлина и ладно изолација ефект, тоа е препорачливо да додадете топла вода или мраз вода за загреете или precooling.Тоа е подобро да додадете мраз кога чување на ладно. 4. За да се спречи протекување, ве молиме завртка купот покрие насока на стрелките на часовникот кога првенство тело е навалена.Мерки на претпазливост : 1. Додадете врела вода во чашата.Не користите слама кога пиењето за да се спречи scalding. 2. Купот не треба да биде над полна кога додавање на врела вода за да се спречи overflow и scalding. 3. Да се избегне деформација на купот предизвикани од паѓање, судир или силно влијание, кое ќе влијае на користењето на ефикасноста на производот. 4. Избегне директна греење или висока температура.Тоа е строго забрането да се загрее на производи во отворен оган, микробранова печка, индукција шпорет и садови. 5. Не додавајте сув мраз, газирани пијалоци и други течности кои се лесни за да се произведуваат високо притисок и во вакуум чаша; не додадете соја сос, супа и други течности што содржат алкални и кисели состојки за да се избегне првенство тело корозија. 6. Кога чистење, ве молиме да користите неутрален детергент и топла вода.Не користите алкална кајгана, хемиски dishcloth и други чистење агенти. 7. Ве молам, немојте да пиете и чисти како што е можно поскоро по пополнување на лесно расиплива пијалоци како што се млеко, па како не, да изгние резервоарот по влошување на состојбата. 8. Не ги користат за други цели освен ладна и топла изолација.За Производи : може да Постојат 0-2cm грешки во големина.Вистинската боја на производот можеби имаат некои различни од сликата, поради разликата во екранот или рефлексија при снимањето.Ако имате било какви прашања во врска со производство, само кажи ни, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши вашиот проблем, додека не се задоволни.

Избор на купувачот..