• Ново
Ротари Тетоважа Машина, Професионални Ракетни Моторни Тетоважа Пенкало Моторни Тетоважа Машина Ротари Тетоважа Машина Боење Тетоважа Пиштол (црна)
zoom_in

Ротари Тетоважа Машина, Професионални Ракетни Моторни Тетоважа Пенкало Моторни Тетоважа Машина Ротари Тетоважа Машина Боење Тетоважа

DEN 863.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Висок квалитет тетоважа машина : Тетоважа машина, може да се прилагоди напон големина според условот за контрола на интензитетот и фреквенцијата, secant, магла, боја, слика, тотем, нови и стари традиционални може да се контролираат сите видови на стил, боја, брзо, мали лезии на кожата.Со високи перформанси : Оваа машина прифаќа увезени моторни машина микро мотори, во моторни машина на работа фреквенција крива е мазна, без удар осцилација, во актуелниот процес, одговорот крива може да се брза конвергенција, па како да се постигне ефектот на еластична степен.Стабилна фреквенција : Доаѓа со висока коњски сили мотор, силна и стабилна сила, долго време работат без перм, погоден за сите брендови.Професионални тетоважа машина : Оваа тетоважа пиштол усвојување на најновите десет ритам ексцентричен дискот за да се обезбеди подолг животен век.Супер лесни, кој е лесно да се контролира и да се справи.Совршен за поставата и сенчење, лесно да се контролираат, се дојдовни и примате.Ниско ниво на бучава тетоважа мотор : Ниско ниво на бучава и лесни знаци направи популарен меѓу тетоважа уметници.Тетоважата се уредни и деликатна, кој е направен од оваа машина, исто така лесно да се багра.Спецификација : Предмет Тип : Професионални Тетоважа Pen Material : Алуминиум Alloy Optional Боја : 01#Розово Злато, 02#Црна, 03#Зелена, 04#Silver Voltage : 6 VEffective Револуција : 8000-10000 RPMCharging Порт : РКА Port Size : Прибл.12.8 x 8.8 x 3.6 cm / 5.0 x 3.5 x 1.4 inch Weight : Прибл.200g Function : Тетоважа, Тетоважа Засенчување и Lining Package се Вклучени : 1 x Професионални Тетоважа Pen1 x Моќ Кабел.

Item Type:
Professional Tattoo Pen
Material:
Aluminum Alloy
Optional Color:
01#Rose Gold, 02#Black, 03#Green, 04#Silver
Voltage:
6V
Effective Revolution:
8000-10000RPM
Charging Port:
RCA Port
Size:
Approx.12.8 x 8.8 x 3.6cm / 5.0 x 3.5 x 1.4inch
Weight:
Approx.200g
Function:
Tattoo, Tattoo Shading and Lining
Package Included:
1 x Professional Tattoo Pen :
1 x Power Cable :

Избор на купувачот..