• Ново
Loctite 263 Threadlocker за Автомобилската: Висока Јачина, Масло Толерантни, Висока Темп, Флуоресцентни, Анаеробна | Црвена, 6mL Цевка (PN: 2203451)
zoom_in

Loctite 263 Threadlocker за Автомобилската: Висока Јачина, Масло Толерантни, Висока Темп, Флуоресцентни, Анаеробна | Црвена, 6mL

DEN 211.92

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СИГУРЕН ЛЕПЛИВОСТА.Работи на сите метали, вклучувајќи ги и пасивни супстрати (e.г.нерѓосувачки челик, алуминиум, обложено површини) со подобрување на нафта толеранција.СЕ ОТСТРАНУВА СО ТОПЛИНА.Дизајниран за обезбедување на делови што мора да го издржат тешките шок, вибрации, или екстремни хемиски или еколошки услови.Локализирани греење и рачни алатки се потребни за одделни делови.ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ Собранието со воздухот алатки, цилиндар блок завртки, прстен опрема завртки, пренос вратило завртки.УДОБЕН ЛЕКУВАЊЕ.Се поставува во само 10 минути & е целосно да се излечи во рок од 24 часа.LOCTITE 263 е идеален за што доби сврзувачки елементи до 1" (25 mm) во големина.Стил : 6-ml.

Избор на купувачот..