• Ново
JC SPORTLINE одговара за Мерцедес Benz C-Класа W204 C204 2 Вратата Купе C63 AMG C200 C250 C300 2008-2014 Карбонски Влакна Задните Трупот Капак Спојлер
zoom_in

JC SPORTLINE одговара за Мерцедес Benz C-Класа W204 C204 2 Вратата Купе C63 AMG C200 C250 C300 2008-2014 Карбонски Влакна Задните

DEN 4439.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Fitment : За Мерцедес Benz C-Класа W204 C204 C63 AMG C200 C250 C300 База или AMG браник Купе 2-Врата 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 година. Пакет вклучувајќи : 1 buc спојлер, самолепливи ленти.Направен од висок квалитет и мала тежина на карбонски влакна материјал, Подобрување на изгледот на возилото и да даде убав спортски изглед.Овој заден спојлер може да се направи возило да изгледа како повеќе ефикасноста на автомобил, тоа додава повеќе надолу сила и помага аеродинамичен,драматично подобрување на стајлинг и изглед.Испорака Метод : Воздух курир, може да се дојде во сад во текот на 5-8 дена нормално.FITMENT : за Мерцедес-Бенц C180 2012 База Купе 2-Врата 1.8 L 1796 CC 110 Cu.Во.l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C180 2013 База Купе 2-Врата 1.6 L 1595 CC 97 Cu.Во.l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C180 2014 База Купе 2-Врата 1.6 L 1595 CC 97 Cu.Во.l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C200 2013 База Купе 2-Врата 1.8 L 1796 CC 110 Cu.Во.l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C250 2012 База Купе 2-Врата 1.8 L 1796 CC l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C250 2013 База Купе 2-Врата 1.8 L 1796 CC l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C250 2014 База Купе 2-Врата 1.8 L 1796 CC l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Бенц C250 2014 База Купе 2-Врата 1.8 L 1796 CC 110 Cu.Во.l4 ГАС DOHC Turbochargedfor Мерцедес-Benz C63 AMG 2012 База Купе 2-Врата 6.3 L 6208 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspiratedfor Мерцедес-Benz C63 AMG 2012 Црна Серија Купе 2-Врата 6.3 L 6208 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspiratedfor Мерцедес-Benz C63 AMG 2013 База Купе 2-Врата 6.3 L 6208 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspiratedfor Мерцедес-Benz C63 AMG 2013 База Купе 2-Врата 6.2 L 6208 CC 379 Cu.Во.V8 ГАС DOHC Природно Aspiratedfor Мерцедес-Benz C63 AMG 2014 База Купе 2-Врата 6.3 L 6208 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspiratedfor Мерцедес-Benz C63 AMG 2014 Edition 507 Купе 2-Врата 6.2 L 6208 CC 379 Cu.Во.V8 ГАС DOHC Природно Aspirated.

Избор на купувачот..