• Ново
Joomer Сина Соларни String Светла, 105ft 300 LED 8 Режими Отворено String Светла Водоотпорен Самовила Дрво Светла за Градина, Патио, Ограда, Балкон, Отворено
zoom_in

Joomer Сина Соларни String Светла, 105ft 300 LED 8 Режими Отворено String Светла Водоотпорен Самовила Дрво Светла за Градина, Патио,

DEN 527.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Осветлување на сензорот технологија : низа светла ќе светне автоматски се во мрак и автоматски се исклучува во зората.Без дополнителна потрошувачка на електрична енергија се случи.Водоотпорен : сончевата божиќ светла можат да го издржат сите вид на времето(IP65), вклучувајќи поројниот дожд и снег, совршен за внатрешна и надворешна декорација.Соларни панели на самовила string светла со вградена меморија чип кој ги зачувува вашите минатиот режим е поставување и не треба да ги ресетирате режим секој ден.Прилагодливи дизајн им овозможува на соларен панел за да се апсорбира сончевата светлина енергетски ефикасно.Се изгради во Мемориски чип зачувате вашата последна начини на поставување и не треба да ги ресетирате режим секој ден.Само висат светлата било каде ви се допаѓа, да го поставите панел некаде тоа ќе се добие многу на сонце, користете удел на таа позиција.Соларен Погон & Автоматско вклучување/Исклучување : Отворено светло жици се обезбедени од страна на соларна енергија, без дополнителни комунални електрични трошоци и без дополнителни комунални електрични цена, и не треба да ја замените батеријата.Надгради Соларни String Светла : 105ft(99ft светла string и 6.Заштеда на енергија отворено соларни светилки, висока енергија конзервација стапка.5 ft доведе кабел), 5 V/180m A соларен панел(другите 2 V/300m A), изградена-во 2000m Ah батеријата(другите 1200m Ah).Соларни панели се контролирани од страна на светлосни сензори, па сончевиот стрингови auto за во мракот и автоматско исклучување во текот на денот. 2 Прекинувачи & 8 Осветлување Начини : Овој сончев string светла имаат За вклучување/Исклучување копче за режим на копчето,На 8-начини на светлината низи : комбинација,во бран, секвенцијален, slo-glo,си поигруваше/судир,бавно исчезнат,трепкане/flash,стабилен на.Супер удобен.Само треба да притиснете на mode копчето се избира 8 различни начини да ги задоволи вашите различните потреби.Лесно да се Инсталира & Широко Апликација : Соларен панел со земјата прашање, 105ft (олово кабелот е околу 6.Целосно ја покрива соларен панел ,Низа Светла ќе светне.Сите што треба да направите е да го постави и светла ќе работи автоматски.Вграден-во Осветлување на сензорот технологија, string светла ќе светне автоматски се во мрак и автоматски се исклучува во зората.Многу посветла и многу подолго од редовните соларни string светла.Бидете сигурни дека соларен панел НЕ е затскриена од сонце, бидејќи тоа треба да го апсорбира доволно енергија од сонцето.Заштеда на енергија отворено соларни светилки, висока енергија конзервација стапка.Тоа е САМО наменета за да се заштитат од дождот.Соларен погон led светло жици, низок напон моќ, не plug-in, не комунални трошоци за енергија.

Избор на купувачот..