• Ново
Joliyoou Капе Прозорец Светла, 360 Led диоди 29.5 ft Божиќ Завеса Самовила Светла, 8 Режими Завеса Самовила Светла со 60 Капки, Отворен и Затворен Празник Божиќ Свадба Партија Д
zoom_in

Joliyoou Капе Прозорец Светла, 360 Led диоди 29.5 ft Божиќ Завеса Самовила Светла, 8 Режими Завеса Самовила Светла со 60 Капки, Отворен

DEN 479.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Осветлете Романтични Ноќи : Joliyoou отворен прозорец светла сјај надвор голема поставен осветлување ефект.Тие се совршено идеален за отворен и затворен оркестарот за да додадете голема романтична допир на вашата убава ноќ.Светла СПЕЦ : 360 топло бела Led диоди завеса самовила светла со 60 капки, 29.5 ft долго и 16.5 ft продолжување на кабелот.Joliyoou самовила кога светлата се 29 V ниска излез од plug-in трансформатор и се сертифицирани за безбедна употреба на UL588 целата светла. 8 Начини : 1.Мирно на; 2. брановидна промени; 3. непрекинатите промени; 4. трепка промени; 5. бавно флеш; 6.вклучување/исклучување на промени; 7. сон промени; 8. промени во флеш; контролорот има мемориска функција, која може да се опорави од претходната прилагодувањето за режим кога ќе го рестартирате.Широка Примена : Одлична за Божиќ, свадби, партии, специјални настани, спални соби, жива ограда, огради, proms, танц функции, ресторани, барови, patios и повеќе.Љубезно Белешки : светилка монистра е направено во водоотпорен и ако сакате да го користите светлото на отворено, ве молиме бидете сигурни дека контролер е далеку од вода.Не се применуваат прекумерна сила или repetitively наведнуваат на истото место.Како да поврзете повеќе од еден светла поставени?. 1. Unscrew капа на крајот конектор на првиот сет string светла, ќе видите женски приклучокот. 2. Unscrew конекторот на вториот сет string светла за да се отстрани plug & mode контролер, ќе видите машки приклучокот. 3. Поврзете го женски plug да машки приклучок за две групи string светла. 4. Повторете горните чекори за да се поврзете на третиот сет на string светла.Љубезно Белешки : . 1. Не се повлече жица тешко, додека инсталирањето. 2. Приклучокот не е водоотпорен, па ве молиме да се заштити plug од вода на тешки raining ден. 3. Ако целата светлина не може да дојде светлина кога ќе се поврзете многу групи, ве молиме проверете дали женски и машки конектори се поврзани правилно или не.

Избор на купувачот..