• Ново
200pcs во Пастелни Streamers Позадина Жолта Портокал Сини Зелени Топла Розова Streamers Партија Украси Виножито Дополнителните Позадина за Партии Роденден Бебе Туш Пластични
zoom_in

200pcs во Пастелни Streamers Позадина Жолта Портокал Сини Зелени Топла Розова Streamers Партија Украси Виножито Дополнителните Позадина

DEN 359.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Шарени streamer позадина, еден-на-еден вид изглед.Секој streamer е прибл. 4.5 метри x 1.6 метри.Се разликуваат од вообичаените дополнителните backdrops; нашиот широк пастел, streamers украси создава мат, шарени, пастелни-како партија или настан позадина.Полу-проѕирност од пластични ленти streamer позадина нуди повеќе суптилни боја транзиција, давање на high-end допир на вашата страна декорација.Позадина streamer за роденден, булчински туш, свадба, бебе туш, ангажмани, било каков настан или пригода.Партија позадина декорации за сите прилики и користење.Ова е DIY така можете да го прилагодите streamers и дизајн на streamer завеса, како сакате.Светла шарени позадина, овие streamers декорација може да се користи како партија позадина, како што се роденден позадина, fiesta позадина за партијата виножито позадина за роденден, еднорог партија позадина, tutti frutti партија украси, вратата streamers, fiesta streamers, или како фото кабина, табела здолниште, подигање на партијата атмосфера.Дополнителните streamers, лесно да се соберат и да се постави streamer завеси партија украси.Multicolor streamers на располагање, можете исто така да diy како ќе треба да одговара на вашиот друга тема партија.На DIY streamer позадина комплет доаѓа со се што ви треба да се создаде партијата дополнителните позадина.Графички-исполнет настава на состојба вклучена е лесно да се разбере.Партија streamers, трајни и трае долго време.Виножито streamers партија украси, multicolor streamers, поради пластични природата на материјалот, нашите streamer позадина завеса, исто така, е одлична за надворешни страни.Тоа е повеќе време потрајни од други материјали.Позадина завеса ќе оди многу добро со други декорација елементи како што балони гарланд.Ве молиме имајте во предвид : позадина streamer е лесно да се постави, но малку време, ве молиме план за околу 1-2hrs за оваа забавна проект.Грижете се-бесплатно купување.Нашите Мелодија Фантазија гоблини се секогаш тука да ви помогнеме!Ние сакаме нашите клиенти да имаат најдобро искуство не само во шопинг, но целиот настан!Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања во врска со нашата партија décor производи, ние ќе бидеме повеќе од среќни да ви помогнат и да одговори на нив.Виножито streamers декорација може да се користи како партија позадина украси, fiesta партија украси, виножито партија позадина, tutti frutti партија украси, сладолед партија материјали за бебе туш, балони позадина декорација, итн., додавање на високо крајот на допир на вашата страна.Пластични streamers партија украси, едноставно да се стави заедно, и издржливи.Тоа го прави атрактивен позадина за видео и фотографии.Мулти-боја streamers.Само да бидат свесни дека ова е DIY поставено за да се создаде вашиот уникатен streamers партија украси позадина.Вие треба да се соберат на streamers партија украси за себе.Мелодијата Фантазија streamers партија украси се разноврсна и може да се спушти слушалката каде што сакате да се подобрат, како што виси на вратата за да додадете еден допир на боја или со ставање на тоа на ѕид за да се создаде еден поинаков вид на убавина.Мелодијата Фантазија виножито партија украси се совршени за сладолед партија, роденден или бебе туш тема партија резерви.Идеален за tutti frutti партија украси, виножито тема и сладолед партија украси, јагода партија украси, булчински туш, лето страни.

Избор на купувачот..