• Ново
Chiwe Стоп Тајмер, Професионални Електронски Тајмер Стоперица, Натпревар Атлетика Времето Алатка за Спортска Опрема за Трчање, Пливање(Црна)
zoom_in

Chiwe Стоп Тајмер, Професионални Електронски Тајмер Стоперица, Натпревар Атлетика Времето Алатка за Спортска Опрема за Трчање, Пливање(Црна)

DEN 210.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Мултифункционални спортски стоперката, креирајте ваш сопствен чудо и да снимате.Погодна за многу места, како на училиште, атлетски митинг, салата, итн.Долг животен век изработени од супериорен суровини, гаранција за долг животен пат.Широка употреба, може да се користи за разни активности се допаѓа трки, трчање, пливање, итн.Професионални тајмер стоперка за судијата и натпревар.Функција : 1. Професионални тајмер стоперка за судијата и натпревар. 2. Мултифункционални спортски стоперката, креирајте ваш сопствен чудо и да снимате. 3. Погодна за многу места, како на училиште, атлетски митинг, салата, итн. 4. Широка употреба, може да се користи за разни активности се допаѓа трки, трчање, пливање, итн. 5. Долг животен век изработени од супериорен суровини, гаранција за долг животен пат.Spezifikations : Предмет : Тајмер Стоперка Материјал : Пластични Боја : Жолта, Црна факултативна Погоден : За трки, трчање, пливање, итн.Тежина : Околу 45g/1.6 оз Големина : Приближно 6*6*2cm/2.4*2.4*0.8 инчен Пакет листа : 1 * Тајмер Стоперка Како да го Користите : тајмер Стоперка : Во нормални одење државата, притиснете M за скролување за да ја користите штоперицата да го внесете времето држава, ако стоперката екранот не е нула, притиснете D копче за да го запрете мерењето, притиснете на клучните да се ресетирана на нула.Време, календар и alarm display : Во нормални одење државата, притиснете D за да се прикаже месец, ден и недела, прес S за да се прикаже времето на алармот.Време и календар амбиент : во нормални одење државата, притиснете го M копчето 3 пати да се внеси го времето поставување на државата.Секунди и ден на седмицата се прикаже флеш истовремено.Прес S за да изберете минута, час, ден, месец, недела, и како второ, како прилагодување на целта.По прилагодувањето е завршено, притиснете го M копче за да се вратите во нормална држава.

Избор на купувачот..