• Ново
PowerCoil 3530-5/8K BSF 5/8 x 14 Нишка Поправка на Комплет
zoom_in

PowerCoil 3530-5/8K BSF 5/8 x 14 Нишка Поправка на Комплет

DEN 1536.72

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Производителот гаранција може да не се применува.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми, тие исто така може да се користи за креирање на нови посилни теми во оригинална опрема.Обезбеди постојан, корозија и носат отпорни на внатрешната нишка што обично е посилна од оригиналот родител материјал тема.Power Coil жица тема инсерти се произведени од прецизност профилирани во облик на дијамант не ' рѓосувачки челик жица и формирана во спирален спирала.Достапна во слободен работи (мимика стандардна тема) или во тема за заклучување (спречување на завртки од вибрации лабава).Опис на производот Изработени од високо квалитетни хром никел нерѓосувачки челик, Power Coil Жица Тема Внесува обезбеди висока јачина внатрешни теми кои се спротивстави на ефектите на температурата и корозија.Нивниот уникатен дизајн обезбедува супериорни теми чија соединение извршување не можат да бидат копирани од било која друга единствен прицврстување метод.Достапен во две основни форми, слободни работи или завртка заклучување, тие се многу полесни и помалку скапи отколку било кој друг еквивалент тип на тема вметнете и поради нивната компактна големина тие генерално можат да се вградат во постоечките дизајни каде што нема претходната одредба е направен.Бесплатни Работи Произведени од прецизност профилирани аустенитно нерѓосувачки челик жица рана во спирален спирала, Power Coil слободни работи внесува имаат пролет како појава.Кога инсталиран, користејќи кој било од голем број на manual (рачно) или automatic (автоматски алатки, тие се обезбеди силна постојан внатрешен теми кои се спротивстави на топлина и на корозија.Откако опремени, нивната позиција е одржуван од страна на дејството на радијална притисок помеѓу нивните калеми и flanks на прислушувани дупка.Овој притисок постои бидејќи нивните слободни дијаметар е поголем од пресметана вредност, во однос на нивните инсталирани дијаметар.Завртка Заклучување со Завртки за заклучување (или преовладува вртежен момент) инсерти се на одредена вредност во апликации кои се предмет на ефектите на цикличното вибрации или влијание.Во прилог на придобивките дадена од страна на слободен работи инсерти, Power Coil завртка заклучување внесува нудат дополнителна безбедност на преовладува заклучување вртежен момент.Ова се постигнува со дејството на еден или повеќе polygonal зафат калеми поставен во внесува l ength, кои имаат радијални притисок од машки конец.Секој зафат серпентина се состои од голем број на tangential заклучување акорди што штрчи во внатрешноста на помали дијаметар на нормален слободен работи калеми.Како машки конец поминува низ овие зафат калеми, заклучување станови се раселени така exerting радијална притисок или преовладува вртежен момент од машки конец.На отстранување на машки навој, заклучување калеми се релаксираат во нивната оригинална форма дозволи повтори собрание, додека задржување на мерливи ниво на преовладува вртежен момент.Забелешка : препорачливо е само затвори ги собере позлатен или подмачкано завртки или завртки се користи со завртка заклучување влошки.Сет Содржи : 5/8" x 14.00 x 1.5 D жица внесува x 10 BSF 5/8x14 СПИ Tap Installation Tool Tang прекинеме во овие димензии се врши со користење на инсталација алатка, како што е прикажано во наставата летокот вклучени во секој комплет за поправка.

Избор на купувачот..