• Ново
Hiware 4-Инчен Мини Springform Пан Set - 4 Дел Мали Nonstick Кукла Пан за Мини Cheesecakes, Пици и Quiches
zoom_in

Hiware 4-Инчен Мини Springform Пан Set - 4 Дел Мали Nonstick Кукла Пан за Мини Cheesecakes, Пици и Quiches

DEN 359.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Индивидуалната еден дел, колачи, cheesecakes, длабок сад пици или quiche со овие мини springform тави.Не-стап слој прави сигурни дека торти ќе излезе лесно и тави ќе биде лесно да се чисти. На тави се направени од челик и се трајни, материјал на пан прави сигурни дека топлината е рамномерно да се шират во текот на вашата торта.Фурна безбедно да 450 степени Целзиусови.Рака мие, се препорачува.Индивидуалната cheesecakes, длабок сад пици или quiche со овие мини springform тави.Не-стап површина нуди засилен фолија која овозможува брзо ослободување и лесно расчистување.Фурна безбедно да 450 степени Целзиусови. 4.3" круг x 2" длабоко.Рака мие, се препорачува.Hiware мини springform пан е издржлив и носи сигурен перформанси на вашата кујна.Сигурен алатка за било кујна, Hiware nonstick bakeware е силна и сигурен за дома печење.Дали ви се прави кукла или мраз-крем торта за вашето семејство или пријатели, овој bakeware е лесен-за-чистење и withstands барањата на домашната кујна.Лесно да се ослободи страна latch.Кул Сива боја nonstick обезбедува конзистентни, што се очекува печење резултати.Hiware носи издржливост и доверба перформанси со своите, челичната конструкција.Уживајте Јагода сирење торта.Индивидуалната cheesecakes, длабок сад пици или quiche со овие мини springform pans Non-стап површина нуди засилен фолија која овозможува брзо ослободување и лесно cleanup Oven безбедно да 450 степени Fahrenheit4.3" круг x 2" deep Hand измијте се препорачува.

Избор на купувачот..