• Ново
DQinLit Scat Мат за Кучиња, Мачки Електрични Милениче Обука на Одвраќање Шок Мат Подлога
zoom_in

DQinLit Scat Мат за Кучиња, Мачки Електрични Милениче Обука на Одвраќање Шок Мат Подлога

DEN 895.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Безбедно и ефикасно да ги обучуваат вашето домашно милениче да се држат настрана од некои области со scat мат, како што се троседот, кревет, стол, бебе активност област, кујна контра, мебел и други области.На одвраќање шок мат би го активирате за безопасни статични пулсот кога вашите домашни миленици се допира тоа, по неколку дена, вашите миленици ќе ги задржи подалеку од електрични мат.Три работни модови (ТОН на ЅВОНЕЊЕ+СТАТИЧНИ, СТАТИЧЕН) на тренинг мат, погоден за повеќето големина кучиња и мачки.Електричен милениче обука мат може да бидат поставени на вашиот стан кат или софа лесно.Тоа е погодно да се одржи и навивам за складирање.Напојува со 9 V батерија (НЕ се вклучени), тоа е ниска-напон милениче мат, безбедно да се користи насекаде во просторијата.

Избор на купувачот..