• Ново
Pinsofy HD Широк Агол Леќа, Капка Отпор Нема Нарушување Широк Агол Леќа, Црна за Mirrorless Камери за ZV1 Камери за SLR фото Апарати
zoom_in

Pinsofy HD Широк Агол Леќа, Капка Отпор Нема Нарушување Широк Агол Леќа, Црна за Mirrorless Камери за ZV1 Камери за SLR фото Апарати

DEN 1262.16

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Таа донесува слој процес на технологија за да се донесе висока светлина, без да влијаат на пиксели и да ја задржите сликата јасно и high-definition.Школка направени од авијација алуминиум злато е издржлив и има силна отпорност на корозија и пад отпор.Објективот е поврзан со SLR/mirrorless/ZV1 камери на 55мм интерфејс, со силна компатибилност, погоден за различни модели.Инсталирате широк агол леќа за да се направи снимање поле на гледање и на снимање слика повеќе шарени.Изгледот на екранот може да се различни според потребите, и ефектот е подобар.Голем ефект донесе со широк агол леќа, ќе донесе шок за да ја видите, што го прави стрелаштво подобро.Функција : 1. Школка направени од авијација алуминиум злато е издржлив и има силна отпорност на корозија и пад отпор.2. Објективот е поврзан со SLR/mirrorless/ZV1 камери на 55мм интерфејс, со силна компатибилност, погоден за различни модели.3. Инсталирате широк агол леќа за да се направи снимање поле на гледање и на снимање слика повеќе шарени.Изгледот на екранот може да се различни според потребите, и ефектот е подобар.4. Таа донесува слој процес на технологија за да се донесе висока светлина, без да влијаат на пиксели и да ја задржите сликата јасно и high-definition.5. Голем ефект донесе со широк агол леќа, ќе донесе шок за да ја видите, што го прави стрелаштво подобро.Спецификација : Предмет Тип : Широк Агол Lens Material : Алуминиум Легура + Оптички Glass Product Боја : Black Product Тежина : Околу. 58g / 2.0 oz Structure : 2 елементи 2 groups Angle : 102°Најблиску Фокусирајќи се на Далечина : 10-15mm / 0.4-0.6 in Deformation : -8%Интерфејс : M55 X PO.75 Applicable Модел : За SLR / Mirrorless / ZV1 камери со 55мм интерфејс Пакет Листа : 1 x Lens2 x Леќа Cover1 x Избрише Cloth1 x Складирање Box Note : 1. Не ставајте го во висока место да се спречи оштетување на огледало предизвикани од паѓање.2. Не користете предмети да слајд на огледало за да предизвика огледало за да абење и оштетување на снимање слика.

Item Type:
Wide Angle Lens
Material:
Aluminum Alloy + Optical Glass
Product Color:
Black
Product Weight:
Approx. 58g / 2.0oz
Structure:
2 elements of 2 groups
Angle:
102°
Closest Focusing Distance:
10-15mm / 0.4-0.6in
Deformation:
-8%
Interface:
M55 X PO.75
Applicable Model:
For SLR / Mirrorless / ZV1 cameras with 55mm interface
Package List:
1 x Lens :
2 x Lens Cover :
1 x Wipe Cloth :
1 x Storage Box :
1. Do not place it in a high place to prevent damage to the mirror caused by falling. :
2. Do not use objects to slide on the mirror to cause the mirror to wear and damage the shooting picture. :

Избор на купувачот..