• Ново
uxcell 20pcs Ракав (Обичен) Лежишта 8mmx10mmx8mm, 8mmx10mmx10mm Завиткани Oilless Bushings
zoom_in

uxcell 20pcs Ракав (Обичен) Лежишта 8mmx10mmx8mm, 8mmx10mmx10mm Завиткани Oilless Bushings

DEN 215.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Големина - 8мм Понесе 10мм OD 8мм Должина(10pcs), 8mm Понесе 10мм OD 10мм Должина(10pcs).Материјал - Јаглероден челик база со Бронза Sintered и композитен слој.Функција - Oilless, одржување слободни, добра frictional сопственост.Опремен со добар капацитет и отпорност на абење перформанси.Функција - На bushings може да се користи за различни намени, како што се позиционирање, носат и вибрации намалување, или да се изолира вратило од посебни медиуми за зголемување на животот на вратило.Примена на општите апликации како што се текстилни машина, машина за печатење, хидраулични loader, фитнес опрема и земјоделски машини.

Избор на купувачот..