• Ново
Rubbermaid Смола Времето е Отпорен на Отворено за Складирање Барака, 5 x 4 ft., Сандаловина/Оникс Покрив, за Градинарски/Дворот/Home/Базен
zoom_in

Rubbermaid Смола Времето е Отпорен на Отворено за Складирање Барака, 5 x 4 ft., Сандаловина/Оникс Покрив, за Градинарски/Дворот/Home/Базен

DEN 13199.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

РАЗУМЕН СКЛАДИРАЊЕ : Задржува суштинските двор или патио простор со помала стапало.ТЕНОК ДИЗАЈН : Безбедно продавници тревник грижа опрема како што се притисни mowers, долго градина алатки, метли, скали и повеќе.НЕСПОРЕДЛИВ ИЗДРЖЛИВОСТ : Тешки, двапати ѕид смола за изградба и влијание-отпорни кат се дизајнирани за долгорочна издржливост.Барака нема да рѓа или гниење обезбедување на времето-отпор сите во текот на годината, за разлика од метал или дрво фрла.ПРИВЛЕЧЕН ДИЗАЈН : Метал се справи со акценти обезбеди естетски префинета дизајн, како надополнување на отворено décor.ОДРЖУВАЊЕ-СЛОБОДНО : Дент и течење отпорни, оваа барака е дизајниран да застане на тешки временски услови и да останат во потрага добар, година по година.Се ПРИЛАГОДИТЕ НА ВАШИТЕ ПОТРЕБИ : Организирајте ги вашите внатрешни работи со smart складирање, вклучувајќи pegboards, shelving, комунални куки, алат и спортски полици и многу повеќе.КАПАЦИТЕТ на СКЛАДИРАЊЕ : Од голем двор фрла да мал дек кутии, Rubbermaid има совршена складирање решение за да одговара на вашите потреби и вашиот простор.Изберете од различни големини, стилови и форми да се одржи и да се заштити она што е важно за вас : сè од косилка за нега essentials да алатки, играчки и спортска опрема може да се вклопат безбедно внатрешноста.Rubbermaid Пластични Вертикална Отворено за Складирање Барака, 106-Кубни Нога (FG5 L2000 SDONX).Двојно ѕидови изградба и тешки-должност, влијание-отпорни кат заштита на предмети внатре.Тоа е течење-, дент-и времето-отпорни.За разлика од дрво фрла, тоа е одржување слободни и не ќе изгние или ' рѓа.Само правото големина за да ги зачувувате вашите притисни за трева и други градинарство tools.Тоа е лесно да се соберат.Користете Rubbermaid ѕид подлога (се продава одделно) за лесно да ги организирате вашите лични предмети внатре во барака.Капацитет на складирање е 106 кубни метри.Внатре Димензии : 52 инчи широка 48 инчи длабоки од 72 инчи висок.За речиси 80 години, Rubbermaid веќе претставува иновативна технологија, висок квалитет на производите кои помагаат да се поедностави животот.Призната како "Бренд на Векот" за своето влијание врз Американскиот начин на живот.Оваа барака има доволно простор за вашиот тревник и градинарството алатки, рекреативна опрема, и се друго што ви е потребно за вашите активности на отворено.Индивидуализира со shelving, racking, и pegboards значи вашите лични предмети се чуваат на организиран и лесно да ги најдете.Трајни изградба и влијание-отпорни на тротоарите, држи сè внатре заштитени од елементи.Чувајте ги вашите лични предмети се обезбеди со прикачување на заклучување на надворешноста hasp.Shelving и се заклучува се продава одделно.

Избор на купувачот..