• Ново
GigaMIMO-5G™ Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Црвен Лав на Sixnet RAM меморија-6801EB Omnidirectional Разновидност/Помошен Затворен ±45° Поларизација
zoom_in

GigaMIMO-5G™ Ултра Висока Добивка 5G/4G/3G Отворено/Морски MIMO/Двојна Антена за Црвен Лав на Sixnet RAM меморија-6801EB Omnidirectional

DEN 2049.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Оваа Giga MIMO-5 G™ сет ќе се поврзете директно до Црвен Лав на Sixnet RAM меморија-6801 EB, земајќи целосно искористување на својата напредни MIMO функција (±45° polarizations како на MIMO стандарди) и е особено погодна за морската средина.На Giga MIMO-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на осум држава на уметноста 5 G антени и висока ефикасност combiners.На Giga MIMO-5 G™ од Wir Eng® е вистински 5 G антена, бидејќи тоа ги опфаќа сите 5 G мобилната бендови меѓу 450 MHz и 6 GHz.На Giga MIMO-5 G™ сега карактеристики 24 K злато позлатен конектори и нерѓосувачки челик месеци и назад штитови, за уште повисоки перформанси и сила, и ги поддржува сите мобилни/дата превозници во светот.На Giga MIMO-5 G™ е одлична за ултра-превозникот агрегација модеми/рутери и е исто така погоден како скок антената или за newscasting, кампување, за одговор при катастрофи тимови, итн.На Giga MIMO-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка на 60°.Оваа Giga MIMO-5 G™ систем е направен за Црвен Лав на Sixnet RAM меморија-6801 EB (SKU NA-RDL-RAM6801 EB-GM5 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO-5 G™ наоѓа значително повисока од Црвен Лав на Sixnet RAM меморија-6801 EB локација.На Giga MIMO-5 G™ себе мерки 37.2 x 30.5 x 37.2 инчи и тежи 18.6 lbs.Една година производителот со гаранција.Патент.На Giga MIMO-5 G™ од Wir Eng® е моќен, иновативни, ултра-широк бенд, точно MIMO антена (±45° polarizations како на MIMO стандарди) особено погоден за морската средина.На Giga MIMO-5 G™ има своја елементи затворен и запечатен да ги заштити своите перформанси дури и во груби средини, и има практично omnidirectional зрачење шема.Бидејќи Giga MIMO-5 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку услуга кули во различни насоки, или кога се со цел услуга кула не е практичен, како што се движат локации или кога корисникот се наоѓа помеѓу повеќе услуга кули.На Giga MIMO-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на осум држава на уметноста 5 G антени и висока ефикасност combiners, кој ултра-линеарен одговор на сите фреквенции, за поддршка на сите мобилни/дата превозници во светот, дури и за претстојните 5 G стандард!На Giga MIMO-5 G™ сега карактеристики 24 K злато позлатен конектори и нерѓосувачки челик месеци и назад штитови, за уште повисоки перформанси и сила, со невиден 450 MHz до 6000 MHz (0.45 GHz до 6 GHz) фреквенциски опсег, кој е невозможно да се најде во било кој друг антената на пазарот денес.На Giga MIMO-5 G™ е одлична за превозникот агрегација и ултра-превозникот агрегација модеми/рутери и е исто така погоден како скок антена и во областа на апликации (newscasting, кампување, за одговор при катастрофи тимови, итн.).Ова Giga MIMO-5 G™ сет ќе се поврзете директно до Црвен Лав на Sixnet RAM меморија-6801 EB (собрание е потребно).На Giga MIMO-5 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранција период.Патент.

Избор на купувачот..