• Ново
GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Сиера Безжична Јасно 4G+ Мобилни USB Серија S Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока Добивка ±45° Pol Ограден
zoom_in

GigaMIMO16-5G MIMO 2x2 и 4x4 Антена за Сиера Безжична Јасно 4G+ Мобилни USB Серија S Отворено/Морски Omnidirectional Ултра Висока

DEN 1408.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На Giga MIMO16-5 G™ е моќен, иновативни, omnidirectional, ултра-ефикасна MIMO 2x2 и 4x4 антена совршен за ситуации каде, со цел добавувач на услуги за локација не е можно, како во возила, бродови, во областа поставување, итн.На Giga MIMO16-5 G™ елементи се запечатени во анти-УВ високо-квалитетна ABS пластика за врвни перформанси независно од временските услови.Овој сет, направи за подобрување на Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO16-5 G™, ултра-широк бенд combiners и 30 нозете на ултра-ниска загуба коаксијален кабли за директно поврзување на Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S. На Giga MIMO16-5 G™ е направен од осум антени на +45° поларизација и уште осум во 45° поларизација), и е совршен за вашата Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S како што тој поддржува сите свои фреквенција и начини на работа.На Giga MIMO16-5 G™ оперативен фреквентен опсег е 450-6000 MHz со врв добивка од (варира) d Bi*, хоризонтална отворот на 360° и вертикална решетка од 30°.Оваа Giga MIMO16-5 G™ систем е направен за Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S (SKU NA-SIE-CLR4 GUSBSS-GM165 G) и главно се препорачува за на Отворено (Пол) апликации. *Да стекнат во d Bi вредности се во просек се зголемува добиени со споредба на стандардот/внатрешни уред антена за да се правилно инсталирани Giga MIMO16-5 G™ наоѓа значително повисока од Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S локација.На Giga MIMO16-5 G™ себе мерки 37.2 x 61 x 37.2 инчи и тежи 37 кг.Една година производителот со гаранција.Патент.На Giga MIMO16-5 G™ (Џиновски MIMO) од Wir Eng® е моќен, иновативни, точно MIMO антена особено погоден за морската средина.На Giga MIMO16-5 G™ е затворен и запечатен елементи да ги заштити своите перформанси дури и во груби средини, и има практично omnidirectional зрачење шема.Бидејќи Giga MIMO16-5 G™ е висока добивка и omnidirectional, тоа е особено погоден за ситуации каде постојат неколку услуга кули во различни насоки, или кога се со цел услуга кула не е практичен, како што се движат локации или кога корисникот се наоѓа помеѓу повеќе услуга кули.На Giga MIMO16-5 G™ се здобијат со моќ доаѓа од вработување на шеснаесет држава на уметноста антени и висока ефикасност combiners, кој ултра-линеарен одговор на сите фреквенции помеѓу 450 MHz и 6000 MHz за поддршка на речиси сите мобилни/дата превозници во светот!Овој сет, направи за подобрување на Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S јачина на сигналот и податоци автопат, вклучува Giga MIMO16-5 G™ и 30 нозете на ултра-ниска загуба двојна коаксијален кабел за директно поврзување на Сиера Безжична Јасно 4 G+ Мобилни USB Серија S. На Giga MIMO16-5 G™ карактеристики антена елементи кои се целосно затворени и сите временски услови отпорни, и е исто така погоден како скок антена и во областа на апликации (newscasting, кампување, итн.).Собранието е потребно.На Giga MIMO16-5 G™ се направи еден по еден со високо квалификувани изработка и вклучуваат една година гаранција период.Патент.

Избор на купувачот..