• Ново
SureCall Fusion4Home Мобилен Телефон Сигнал Бустер со Yagi/Panel Антена Конфигурација и J-Бар Планината (SC-POLYH-72-YPJB)
zoom_in

SureCall Fusion4Home Мобилен Телефон Сигнал Бустер со Yagi/Panel Антена Конфигурација и J-Бар Планината (SC-POLYH-72-YPJB)

DEN 9599.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Карактеристики на производот : На Сигурни Повик Fusion4 Home Yagi/Panel ја зголемува слаб сигнал во области до 5, 000 квадратни.ft.Ова резултира во помалку падна повици, подобрување на животниот век на батеријата, повисоки аудио квалитет, и побрзо податоци и стриминг.Сигурни повик мобилен телефон сигнал бустери се компатибилни со сите Северна Америка превозници, вклучувајќи : AT&Т, Т-Мобиле, Verizon, Спринт, Директно се Зборува, U. S. Мобилните и многу повеќе.FCC одобрени.Најдобро За : осигурај се Јавам Fusion4 Home Yagi/Panel е најмоќниот мобилен телефон сигнал бустер за големи домови во руралните и приградски области.Затворен покриеност ќе се разликуваат врз основа на располагање отворено јачина на сигналот : 1-2 барови ~2, 000 квадратни.Фт, 3-4 барови ~3, 000 квадратни.Фт, 5 барови ~5, 000 квадратни.Ft.Иднината Доказ : На Sure Call Fusion4 Home Yagi/Panel е компатибилен со сите 5 G телефони.Тоа ќе ја зголеми глас и 4 G LTE податоци сигнали на 5 G телефони и уреди.Инсталација : Едноставно да се постави отворено yagi-насочен антена користење на предвидени J-Бар планината, се кандидира на coax кабелот во вашиот дом, и местото на мобилната антена (основната единица), каде што сакате.Следно, се качи на затворен panel-антена на ѕид или во внатрешноста на плакарот.Тогаш едноставно да го поврзете со засилувач со користење на останатиот дел од coax кабел.Изградена Минатата : На Fusion4 Home Yagi/Panel се гради со највисок квалитет на материјали за сигурен конективност кога ви треба најмногу!.Sure Signal : На Sure Call Fusion4 Home безжичниот сигнал бустер доаѓа со 3-годишно , 30 ден парите назад , и животниот век НАС-базирани корисничка поддршка директно од Производителот.

Избор на купувачот..