• Ново
Стерилен Шприц Филтер PTFE Хидрофилна Филтрација 0.22 um Големината на Порите, 25мм Мембрана Дијаметар Стерилни PTFE Мембрана Индивидуално Спакувани 20/pk од Labfil
zoom_in

Стерилен Шприц Филтер PTFE Хидрофилна Филтрација 0.22 um Големината на Порите, 25мм Мембрана Дијаметар Стерилни PTFE Мембрана Индивидуално

DEN 285.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Стерилен Шприц Филтри PTFE Хидрофилна : 100% интегритет тестирани, поединечно пакувани,Гама зрачење.Дијаметар : 25мм,големината на порите : 0.22 хм,20/пакет.Индивидуални истекот на рокот за лесно КК следење.Заверена не-pyrogenic и биолошки безбедно.Забелешка : За degassing/ разјаснување воден ans растворувач примероци.Совршен за филтрација на гасни или органски растворувач-базирани примероци и високо корозивни супстанции.· Доколку се користи со воден примероци, мембрана обично се бара пред мокрење (нормално со помош на мала количина на алкохол).Исто така, може да се користи за да се спречи влага минува низ отворите за вентилација.p H опсег ~1-14. PTFE мембрани се хемиски отпорни на речиси сите растворувачи, киселини и бази.Мембраната има ниска extractable и добра термичка стабилност.PTFE е hydrophobic и бара пред мокрење пред употреба со воден растворувачи.Филтрација на агресивни органски или високо основни решенија, трансдуцерот заштитници.

Избор на купувачот..