• Ново
Briogeo Цвет & Блум Женшен и Биотин Volumizing Шампон, 33.8 Унци
zoom_in

Briogeo Цвет & Блум Женшен и Биотин Volumizing Шампон, 33.8 Унци

DEN 1392.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ПОДОБРУВАЊЕ на ИЗГЛЕДОТ НА КОСАТА ПОЛНОТА И ДЕБЕЛИНА : Briogeo е Цвет & Блум Женшен + Биотин Volumizing Шампон содржи природни состојки кои обезбедуваат непосредна полнота и долгорочно вкупно губење на здравјето на оние со тенки, куцам или парична казна коса.Овој уникатен шампон е исполнет со фоликул стимулирање состојки кои го поддржуваат коса од коренот до врвот и да се промовира полнота.На сулфат-слободен формула чисти без одземање, сушење, или dulling коса.Се ОДЛИКУВА СО МОЌЕН ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ : Нашата volumizing шампон содржи ѓумбирот и женшен за поддршка на природните протокот на крв кон главата за да се стимулира фоликул здравјето, додека лимон и вештерки шумска екстракти делува како појаснување на агенти кои ги апсорбира вишокот на масло и се прошири на времето помеѓу blowouts.Биотин, исто така, го поддржува коса вратило и коса фоликул и малтодекстрин, природен шеќер, скроб, на видно место се густо и ги одделува секое влакно да ја подобрите јачината на звукот и полнота.АДИТИВОТ И СУРОВОСТ-СЛОБОДНО : Briogeo е горд да се каже дека Цвет & Блум Женшен + Биотин Volumizing Шампон е 98% природно добиени.Специјално формулиран, ова volumizing шампон за тенка, фино коса, не содржи сулфати, silicones, phthalates, parabens, ДЕА, или вештачки бои.Тоа е сертифициран од пченица-слободни и суровост-бесплатно, па можете да се чувствувате добро во врска бара добро!За да се постигне крајната волумен и полнота, употреба со нашите Цвет & Блум Женшен + Биотин Volumizing средството за смекнување на косата.СОВРШЕН ЗА ТРЕТИРАНА КОСА : неверојатна состојки во овој volumizing шампон направи идеален производ за чистење и одржување третирана коса.Дали ви се рутински боја на вашата коса или да користите keratin или хемиски третман, уникатната мешавина на витамини и хранливи материи кои ќе помогнат вашата коса изглед и чувство своите најдобри!.ЗА BRIOGEO : Убава коса не треба да биде компромитиран од страна на груби или штетни состојки.Briogeo нуди високи перформанси за нега на коса колекција дека е природно се базира, но сепак, перформансите на принудени да даваат видливи резултати.Сите Briogeo формули живеат до нивните перформанси побарувања – обезбедување на жив, убава и здрава коса ние постојано се стремиме да ги постигнеме.

Избор на купувачот..