• Ново
Lazaga Мини Куче Кората се Контролира Уред, Отворено Анти Лае Ултразвучно Куче Кората се Контролира Sonic Кората Заплашување Silencer Престане да Лае Кората се Запре Repeller, Б?
zoom_in

Lazaga Мини Куче Кората се Контролира Уред, Отворено Анти Лае Ултразвучно Куче Кората се Контролира Sonic Кората Заплашување Silencer

DEN 959.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ултразвук Лае Контрола : најновата надградба прави кучиња тивко со испраќање на ултразвук, ќе престане прекумерна, бучни лае, и е поефективна во ограничувањето и ленти од старата верзија.Безбедно и ефикасно : Содржи чувствителни микрофон изолација, кората ултразвучно контролер со ефективни оддалеченост од 50 метри, луѓето не можат да се слушне звук-и (препорачано затворен започнете со режим е ниво 1, да се зголеми ако е потребно).За различни големини : овој минијатурен кората контрола уред користи високо-фреквентни звукот да се намали прекумерната кората во кучиња во рамките на слухот опсег; за кучиња кои се движат од 6 месеци до 50 метри.За повеќето раси на кучиња, тоа е безбедно да не треба традиционалните јака.Мини-дизајн : ултразвукови кората-доказ контролер има внимателно дизајнирани мини-форма, која може да бидат обесени на дрвјата, во затворени простории, отворено се ѕидови или ограда мислења за да се спречи било куче лае (во рамките на опсег); четири операција копчиња, вклучувајќи го и тестот со копчето на копчето close и три хоризонтални копчиња.Енергија-заштеда : Користете 9 volt батерии (со исклучок на нив).Според намената, просечниот животен век на батериите е 5-6 месеци.Функција : 1. Користете трајни водоотпорна внатрешна и надворешна 2. Користење на низок интензитет ултразвук, тоа е тивок и безопасни за човечкото тело. 3. Ултразвук е повеќе ефикасен во спречување на непотребните лае. 4. Користете водоотпорен чувствителните внатрешни микрофон за да се открие кората под 50 метри 5. Ниво 4 работење, вклучувајќи тест на владата.Четири-фаза Операција Прекинувач : Тестирање за да се потврди дека микрофони и звучниците се работи правилно - 1 = најниска оценка до 15 метри - 2 = Средна дистанца под 30 метри - 3 = до 50 метри, Како тоа функционира? 1. Кога отворено лае е контролирана во рамките на лае спектар на кучиња, микрофонот добива звук и уредот започнува автоматски. 2. Отворено кората контрола емитира ултразвук (кој може да биде земен на распит од кучиња, но молчи за луѓето). 3. Кучето е исплашени од пискав глас.Тоа треба да престане да лае.Тоа ќе го поврзе својот лае со овој непријатен звук. 4. Кога на кучето престана да лае, на ултразвук престана.Како да се тестира? 1. Прилагодување на knob на "Тест" копчето. 2. Стави го објектот една рака далеку од вас. 3. Свирче да го микрофонот на објектот.Ако LED трепка зелено, можете да го слушнете звучен сигнал, а потоа објектот функционира нормално.Спецификација : Материјал : Пластика Димензии : (долго) x (широк) x (висок) 7.7 x 6.3 x 4.2 cm/3.03 "x 2.48" x 1.65 "(за) Пакувањето вклучува : 1 x Нови Отворено Кората Контрола 1x англиски јазик Прирачник.

Избор на купувачот..