• Ново
Се повлече До Помош Бендови, Отпор Бендови за Мажи & Жени, Еластична Бендови за Тело Истегнување, Обука Дома/Салата (Боја : Портокал)
zoom_in

Се повлече До Помош Бендови, Отпор Бендови за Мажи & Жени, Еластична Бендови за Тело Истегнување, Обука Дома/Салата (Боја : Портокал)

DEN 1617.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Природен латекс Материјал : силен отпор бендови се направени од 100% природен латекс дека е особено еластична и е без мирис , Тоа е повеќе носат-отпорни и здрав однос на општата отпорност појас, и тоа трае подолго.Ова значи дека материјалот е предмет на многу високо ниво на стрес - идеално погоден за употреба во спортот и терапија.Мултифункционален за Тренингот : Додавање на отпор и тежина на вашиот тренингот со тренингот бендови прави вежба повеќе ефикасни.Овие вежби бендови е идеален за да се повлече до помош, додавајќи resistances да притиснете-up, брзина на обука, клупа притиснете, клеча, рамо притиснете итн.Губење на тежината И Обликот на Вашето Тело : се Протега отпор бендови може да се додаде на било тренингот или фитнес активност, интензивирање на тренингот, glutes и нозете и користење на отпор бендови да го тонот на мускулите и горат мастите,тоа е корисно за вашиот губење на тежината ,направи вашето тело повеќе атрактивни.Се водат вашиот hamstrings, раката и рамото мускулите.Рехабилитација Вежба : терапијата бендови е совршен за функционална рехабилитација обука.да помогне за зајакнување на искинати лигаменти или мускулите за повредени лица и постарите луѓе,да се подобри на само-грижа на способноста за ублажување на болката во зглобовите и помогне на регенерација на мускулите.Се повлече До Прогресија : бендови можат да ви помогнат со вашиот мобилност и флексибилност за обука.Се водат вашиот hamstrings, раката и рамото мускулите.Да се загрее со нив пред и рамо мускулите.Да се загрее со нив пред вашиот тренинг и strecth со нив после.Име : Отпор Bands Material : Природни Latex Color : Црна , Сина , Зелена , Портокалова , Виолетова , Црвена , Жолта , Светло виолетова , Светло зелена , Розова , Wsthet , Темно green Tension Ниво : 10-230 lbs Item Димензии : Како Show Package вклучуваат:1*КОМПЈУТЕРИ Отпор Band Notices : Пред ставање на ред, ве молиме изберете ја точната големина според вашата сопствена ситуација, Бидејќи отпор бендови од различни бои имаат различни отпор нивоа.Ви благодариме.Може да има и некои мали разлики во тон на боја на слики и вистинскиот објект;ве Молиме овозможи 1-2mm се разликува поради прирачник за мерење, благодарение;.

Избор на купувачот..