• Ново
Астрономски Телескоп Леќа D154mm F1800mm Еден седиште Филм
zoom_in

Астрономски Телескоп Леќа D154mm F1800mm Еден седиште Филм

DEN 2128.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1. Модел : D154 F1800mm еден седиште филм. 2. Материјал : K9 оптичко стакло. 3. Големина : 154mm дијаметар и 1800mm фокусна должина. 4. Пакување : производ независни пакување. 5. Превоз : Fed Ex 7-10 дена превозот. 1. Компанијата е посветена на оптички сферични леќи, оптички призми, reflectors, achromatic леќи, ја зацементира леќи, цилиндрични леќи, прозорци и други оптички компоненти можат да бидат дизајнирани според барања, обезбедување на вас со најдобрите производи и услуги е нашата aim2. Астрономски телескоп леќа D154mm F1800mm еден седиште film3. Калибар D : 154mm4. Фокусна должина F : 1800mm5. Седиштето тип : Алуминиум легура популарни огледало seat6. Обложување : single-layer сина film7. Композитни квалитет на сликата : 1/2-1/48. Дијаметар толеранција : + 0 / -0.12 mm9. Центар дебелина толеранција : ±0.2mm10. Фокусна должина толеранција : ±0.1%11. Површината на точноста : 60/4012. Ексцентричност : 1'13. Астрономски телескоп оптички систем : refraction14. Астрономски телескоп заградата тип : без bracket15 Забелешки : Две рефракција-тип двојна поделба цел леќа поставува; цел леќа, collimator и collimating цел леќа за астрономски телескоп.

Избор на купувачот..