• Ново
Јас Ќе Стариот Гроздобер Бејзбол Разгледница Пост Картичка
zoom_in

Јас Ќе Стариот Гроздобер Бејзбол Разгледница Пост Картичка

DEN 815.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ќе I. Поштенски Се Користи : Поштенски Користи Непознати.Одделение : 3. Редовни Големина - околу 3 1/2 инчи x 5 1/2 инчи или 9 СМ х 14 СМ.Со над 2 милиони разгледници од сите категории, ние сме еден од најголемите разгледница придонеси во светот.Ние продолжуваме да додадете нови картички секој ден, но ако вашиот бара град или град не е прикажано, ве молиме да го користите "контактирајте со продавачот" врската за да се направи директна барање.Сите картички се цени според видите, локацијата и квалитетот состојба.Вашето задоволство е да се гарантира.Засноваме нашите оценување на состојбата на аглите и рабовите на Разгледници.Одделение 1 - Mint Condition Овие разгледници имаат совршен или речиси совршен агли и рабови.Разгледници на ова одделение може да биде поштенски се користат или се користи и може да има и пишување на предната и/или во грбот.Таму може да биде светлина yellowing од старост или од тоа да биде во некој албум.Одделение 2 - во Близина на Нане Состојба Разгледници на ова одделение има светлина агол и/или работ носат.Овие разгледници се уште се во убаво состојба.Тие може да имаат пишување на предната и/или во грбот.Може исто така да биде светлина yellowing од возраста.Одделение 3 - Одлична Состојба Просечната состојба разгледници имаат повеќе агол и/или работ носат од Одделение 2. Страни може да имаат многу на истрошеност или заобленоста од носат.Овие картички можат исто така да имаат многу yellowing од старост или од тоа да биде во некој албум.Многу совети на картички може да ја имаат мала indentations од носат.Нема набори во картичката во ова одделение.Одделение 4 - Просечна Состојба на Овие разгледници има светлина браздата или набори.Некои може да имаат светлина агол носат и / или yellowing од старост или од тоа да биде во некој албум.Одделение 5 - Лоша Состојба Овие разгледници имаат грешки како што недостасува агол, тешки агол и / или тешки работ носат или солза.Таму, може да биде многу набори и во картички.

Избор на купувачот..