• Ново
Delling Ramekins 4 мл Фурна Безбедно - Creme Brulee Ramekins за Печење, Потопување Чаши за Соја сос, Condiment, Ramekins Сет од 6, Тиркизна
zoom_in

Delling Ramekins 4 мл Фурна Безбедно - Creme Brulee Ramekins за Печење, Потопување Чаши за Соја сос, Condiment, Ramekins Сет од 6,

DEN 414.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ RAMEKINS : Delling ramekins 4 оз не се само идеални за creme brulee, soufflés, сладолед, custards, puddings, боровинките се урнат, печење, но исто така и за несакани јадења како маслинки, ореви, мирудии или prepping состојки.ПРЕМИУМ ПОРЦЕЛАНСКИ RAMEKINS - Потопување чаши направени од високо-отпуштен од работа и олово-слободен здрава порцелан, Може да се користи во микробранова печка или печка до 500°F, и безбедно за машина за миење на садови и замрзнувач.здрави и отпорни.ИСКЛУЧИТЕЛНА ВЕРТИКАЛНА ЛИНИЈА ДИЗАЈН - Souffle јадења имаат елегантна линија контури кои го прават тоа лесно да се зафат, и додадете добро стилски допир на табелата прилагодувања, Светли Бои може да одговара и со dinnerware и да се создаде подобро јадење искуство.ПЛАСТОВИДНО и ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ - Овие creme brulee ramekin се пластовидно да се чува во кујната шкафот.Ентериерот и екстериерот се многу мазна поради стаклен слој, што ги прави доста лесно да се чисти.Можете да измијте ги во рака, или само да се стави во машина за миење садови.Го ПРАВИ ГОЛЕМ ДАР - Ramekins сет од 6 се совршен подарок за вашите пријатели и семејството на Housewarming, Родендени, Свадба партии, Божиќ и Нова Година е Ден.Ако имате било какви прашања во врска со ramekin, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.За Печење - Погоден за creme brulee, , сирење, quiches, печени јајца, чоколадо мус, и повеќе.За Мирудии - Погоден за salsas, преливи, сосови, мезиња и несакани јадења како маслинки и bruschetta.За Ужинка - како пуканки, ореви, бонбони, овошје и многу повеќе.Фрли во 2000° и направени од премиум храна-одделение бел порцелан.Никогаш не грижи се за штетните материи од нутриенти во вашиот храна.

Избор на купувачот..