• Ново
Souffle Јадење Ramekins за Печење – 64 Оз, 2 Четвртиот Големи Керамички Фурна Безбедно Круг Fluted Сад со Мини Condiment Лажица за Soufflé Тенџере Пита Оброците Макарони Зеленчук Пече?
zoom_in

Souffle Јадење Ramekins за Печење – 64 Оз, 2 Четвртиот Големи Керамички Фурна Безбедно Круг Fluted Сад со Мини Condiment Лажица за

DEN 527.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ КРУГ КЕРАМИЧКИ тави – Duido е Аква Souffle Јадење ви овозможува да готви, да им служи и да ги зачувате забите сите во еден сад за хаос-слободен искуство; Нашите Souffle Ramekins дојде со појавување на мини condiment лажица за да се надополни вашите јадења; Секој Soufflé Сад има 64 унца или 2 Четвртиот капацитет на мерење 8.6 инчи во Дијаметар и 2.8 инчи Висок со 5.9 инчи долго мини лажица; Употреба на нашите керамички сад за печење за сите вашите секојдневни оброци, летни вечери, отворено собири или семејство reunions.РАЗНОВРСНА RAMEKIN – Нашите multicolor или бела печење јадења се идеални за Сладок и Вкусен Soufflés, Јадења, Готвење Пити, Печени Макарони и Сирење, Quiche, Печено Зеленчук, Страни Јадења, Entrees, Тестенини Јадења, Печени Десерти, Разладени Mousses, Супи, Пуканки, Чипс, Creme Brulee, Праска Cobblers, Овошје, Јајца Јадења, Леб Puddings, Lasagnas, Колачи и повеќе; на Нашите souflee јадења нема да ги апсорбира мириси, вкусови или бои, и не ќе го филтрирам било хемикалии во храната.ФУРНА, МИКРОБРАНОВА, КОМОРА за Безбедност е нашиот приоритет, која е причината зошто ние се обезбеди нашите soufle јадење во собата е Храна-Одделение, Не-Токсични и Олово-Бесплатно; Duido е здрав за печење керамички сад во собата е во можност да го издржат безброј користи без chipping или исчезнува; Уживајте во нашата машина за миење садови безбедно souffle сад за брзо и лесно да се исчисти.ДОМОТ РЕРНА-ЗА-ТАБЕЛА за ПРЕЗЕНТАЦИЈА – Нашите шарени или бела тави поставува може да се користи и за двата домот или повик за јадење искуства; Модерно им служи на храна за вашите гости со нашите рерна-за-табела souffle мувла; дизајнот на нашите големи ramekins карактеристики елегантен fluted рабови кои ќе се вклопуваат беспрекорно и облагородување било маса амбиент, Нашите 64-унца souffle пан е совршен за да им служи на entrees, несакани јадења или десерти со вашиот омилен сосови или мирудии на страната со користење на појавување лажица вклучени.ИДЕАЛЕН САДОВИ Нашите големи souffle јадење сет исто така се идеални за угостителските компании, ресторани или за секојдневна употреба и доаѓаат во многу големини, вклучувајќи и 6 инчен тави, souffle чинија 1 четвртиот или 1 четвртиот јадење, souffle антена 2 четвртиот, 2 четвртиот тави и повеќе; Ние се осигура дека нашите фурна безбедно печење сад ќе ги исполни вашите очекувања и да понудат враќа без прашања праша.Duido е Souffle Јадење ви овозможува да готви, да им служи и да ги зачувате забите сите во еден сад за хаос-слободен искуство.Нашите Souffle Ramekins дојде со појавување на мини condiment лажица за да се надополни вашата кујна.

Избор на купувачот..