• Ново
Не-Rip Тренингот Ракавици за Мажи & Жени | Живот Замена Гаранција | Дигање Ракавици со врвка за околу Поддршка за Салата Обука | Дополнителна Контрола, Полн Дланка Зашт
zoom_in

Не-Rip Тренингот Ракавици за Мажи & Жени | Живот Замена Гаранција | Дигање Ракавици со врвка за околу Поддршка за Салата Обука |

DEN 719.28

Износ
check Во форма достапна за нарачката

[НЕСПОРЕДЛИВ ИЗДРЖЛИВОСТ] - Дизајниран и Изграден за да Трае.Се чувствуваат сигурни во овие KEVLAR двојно-stitched тренингот ракавици.Неуништив со засилен шевовите и дополнителна поддршка слој на дланка за дополнителна издржливост ..и ако некогаш не - бесплатен замена за нас. [Ergo Grip ТЕХНОЛОГИЈА] - за РАЗЛИКА од ПОВЕЌЕТО дигање ракавици, кои се или премногу тенки или премногу дебела, што го прави тешко да се зафат тегови - нашите ракавици се "Само Право".Благодарение на НОВ Ergo Grip Технологија, формата-монтирање модел има минимален вишокот материјал и дизајниран е да се следат набори во дланка.Тоа огради ПРИРОДНО со вашата рака е движење без мешање со зафат. [СУПЕРИОРЕН ЗАФАТ] - користење на гумени влошки, нашите ракавици нудат зафат дека е супериорен во споредба со традиционалните кожени ракавици.Со овие фитнес ракавици, ќе не треба да се грижите за ГУБЕЊЕ на ВАШИОТ ЗАФАТ за време на тешки клупата притиснете го поставите и потенцијално повредување себе.Започнете со кревање ПОТЕШКИ (додека се повреди-бесплатно) во ниеден момент. [ЦЕЛОСНА ЗАШТИТА] - гума баласт ќе се спречи долгорочна ШТЕТА од тешки кревање, додека тешки-должност зглоб заврши поддршка ќе се спречи зглоб overextension.Моќ преку тешки вежби, додека одржување на зглобовите безбедно - започнете со кревање самоуверено без болка повторно. [ОБИДАТ РИЗИК, - ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА] - додека други евтини тренингот ракавици распадне само неколку месеци, нашиот се конструирани да трае.Како мал бизнис, ние се грижиме за нашите клиенти оттука ние нудиме најпознатите дарежлив гаранција на пазарот.Ние ќе радосно да го замени до 1 X пар во текот на животниот ВЕК на користење, без прашања праша.Smart-цвест изградбата на овие ракавици за вежбање е специјално дизајниран за кревање вежби.Се движи вашата страна слободно, без да се попречува со зафат.Подобро мобилност и намалена рака замор, додека вежбате.Флексибилни благодарение на обмислени дланка дизајн и Ergo Grip Технологија.Лесно да стискаш со раката, без било каков материјал куп во дланка.На аеро-зона на backhand ќе дозволете топлината да избега, додека влага-wicking дланка слој ќе се задржи вашите раце пот-слободни.Дланка на секој ракавица е направен од највисока оценка, не-умирање вистински Амара кожа за навистина неуништив обвивка.Овие ракавици се stitched користење на тешки-должност Kevlar тема.На шевовите се двојно topstitched што значи дека не мора да се грижите за ништо расцепен разлика.За парче од умот, уживајте во нашиот Живот Замена Гаранција.Разменување на вашиот пар за замена е лесен процес.Ќе добиете гаранција картичка во кутијата кога ќе го купите производот.Регистрирајте кога ќе ја добијат, и да ни испрати порака на e-mail што е на картичката секогаш кога ви треба замена.Машина-перат на студената/високи температури.Обезбеди лепенка, пред миењето.Висат сува по нив.Кликнете на Додај во Кошничката за да започнете со кревање потешки и обука подолго, а исто така се повреди-слободни.

Избор на купувачот..