• Ново
Yinpecly 8мм(0.3) Крути Цевки Рака, 2 Дупки Цевка Ремени 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тензија Цевка Клип Менгеме Сребрен Тон 20PCS
zoom_in

Yinpecly 8мм(0.3) Крути Цевки Рака, 2 Дупки Цевка Ремени 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тензија Цевка Клип Менгеме Сребрен Тон 20PCS

DEN 155.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【ГОЛЕМИНА】- Одговара на Цевки со Дијаметар : 8mm/ 0.30"; Дупка од Далечина : 21.5 mm/ 0.85"; Вкупната Големина : 37 x 12 x 9mm / 1.46" x 0.47" x 0.35" (L*W*H); Монтирани Дупка Кол : 4mm / 0.16"; Дебелина : 0.6 mm/ 0.02". 【МАТЕРИЈАЛ】- Направени на 304 нерѓосувачки челик, силна рѓа и отпорен на корозија за долго време се користи. 【УПОТРЕБА】- Изберете соодветна внатрешна висина на цевка менгеме според OD на цевка, се утврди дупка според дупка кол и позицијата на цевка менгеме, и да го заклучите за прицврстување на завртка.Слој на меки заптивка може да биде поставен на внатрешната страна од цевката се стега и на цевководни фитинзи, ефектот ќе биде подобро. 【АПЛИКАЦИЈА】- Широко се користи во молк, петрохемиската, напојување и други цевковод врска, одредување на сите видови на цевководи на дрво, ѕидарија, или слични површини. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- 20 Pcs × Крути Цевки Рака.Направени на 304 нерѓосувачки челик, цврсти и трајни, анти-корозија.Може да се користи во влажни средини, површината е супер мазна и брус-бесплатно.ТОПЛО СОВЕТИ - Овие стеги големина е за вистински надворешен ДИЈАМЕТАР на цевката.Ве молиме проверете ја големината на вашиот цевки и нашите стеги за да се избегне купување на несоодветни големина.Ви благодариме!.Единствена У стил на дизајн го прави нашето 2-дупка цевка рака се постават на цврста фиксација за цевки и на различни површини како што се ѕидови, дрво, и структури како круг или цилиндрични.Безбеден вашиот цевки на бетонски ѕидови, па дури и на тавани со овие нерѓосувачки челик, метални ремени за цевката!.Дизајнирана да обезбеди дополнителна сила, нашите EMT канал рака има истакнати среден дел кој има тешки оптоварување цевки цврсто и да ги спречува пресврти.Оваа силна rib структура го прави стегачот да биде погоден за сите внатрешна и надворешна цевки потреби!.Изградена со користење обичен метал со 0.5-инчен цврсти дебелина, цевки ремени се здрав, силен и сигурен.Исто така, има силна отпорност на сол, ' рѓа и корозија.Мора да се има вода и масло-доказ стегач за вашиот plumping потреби!.Направени на 304 нерѓосувачки челик, цврсти и трајни, анти-корозија.Може да се користи во влажни средини, површината е супер мазна и брус-бесплатно.ТОПЛО СОВЕТИ - Овие стеги големина е за вистински надворешен ДИЈАМЕТАР на цевката.Ве молиме проверете ја големината на вашиот цевки и нашите стеги за да се избегне купување на несоодветни големина.Ви благодариме!.

Избор на купувачот..