• Ново
Juvielich 3.94 Крути Цевки Рака,2 Дупки на 304 Нерѓосувачки Челик Тензија Цевка Клип Менгеме Цевка У Заграда се Стега Закачалка 4PCS
zoom_in

Juvielich 3.94 Крути Цевки Рака,2 Дупки на 304 Нерѓосувачки Челик Тензија Цевка Клип Менгеме Цевка У Заграда се Стега Закачалка 4PCS

DEN 179.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【ГОЛЕМИНА】- На Крути Цевки Рака одговара на Цевки со Дијаметар : 100mm/ 3.94"; Дупка од Далечина : 128mm/5.04"; Вкупната Големина : 132 x 18 x 100mm / 5.20" x 0.71" x 3.94" (L*W*H); Монтирани Дупка Кол : 6mm/ 0.24"; Дебелина : 0.6 mm/ 0.02". 【МАТЕРИЈАЛ】- На Крути Цевки на Рака се врши на 304 нерѓосувачки челик, силна рѓа и отпорен на корозија за долго време се користи. 【АПЛИКАЦИЈА】- цевка менгеме е широко се користат во молк, петрохемиската, напојување и други цевковод врска, одредување на сите видови на цевководи на дрво, ѕидарија, или слични површини. 【УПОТРЕБА】- Изберете соодветна внатрешна висина на цевка менгеме според OD на цевка, се утврди дупка според дупка кол и позицијата на цевка менгеме, и да го заклучите за прицврстување на завртка.Слој на меки заптивка може да биде поставен на внатрешната страна од цевката се стега и на цевководни фитинзи, ефектот ќе биде подобро. 【ПАКЕТ СОДРЖИНА】- 4 Pcs × Крути Цевки Рака.Juvielich Крути Цевки Strap Description : 1. Главно широко се користи во молк, петрохемиската, напојување и други цевковод врска апликации.2. Цевката се стега е еден вид на цевка фитинзи во хардвер цевковод и неговите додатоци.Лента сврзувачки елементи искористени да се поправи, да организира, и да ја инсталирате цилиндрични објекти.3. Направени на 304 нерѓосувачки челик.По дупчење, виткање, и интегрален калапи, структурата зголемува rib структура за подобрување на силата на цевката се стега.Се поставуваат и издржливи.4. Изберете ја соодветната внатрешна ширина и висина на цевка менгеме според OD на цевка, се утврди дупка според дупка кол и позицијата на цевка менгеме, и да го заклучите за прицврстување на завртка.Слој на меки заптивка може да биде поставен на внатрешната страна од цевката се стега и на цевководни фитинзи, ефектот ќе биде подобро.Спецификација : Боја : Silver Material : 304 од не 'Рѓосувачки steel Model : 100mm/ 3.94"Дупка Растојание : 128mm/5.04"Должина : 132mm/ 5.20"Height : 100mm/ 3.94"Ширина : 18mm/ 0.71"Монтиран Дупка Кол : 6mm/0.24"Дебелина : 0.6 mm/ 0.02"Пакет Содржина : 4 Pcs x Крути Цевки Strap NOTE : 1. Ве молиме изберете цевка стеги на различни материјали според барањето на животната средина.2. Изборот на цевка се стега со погрешна спецификација и модел нема да игра фиксна улога.

Избор на купувачот..