• Ново
Висока Прецизност Бенд Стандард shortwave Антена Аналитичар и Продолжен 1-60M Стандард shortwave Антена Тестер за Аматерски Радио за отпорност capacitance
zoom_in

Висока Прецизност Бенд Стандард shortwave Антена Аналитичар и Продолжен 1-60M Стандард shortwave Антена Тестер за Аматерски Радио

DEN 3038.16

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ова е голема shortwave антена аналитичар за шунка hobbyist или професионалци.Напојува со СТРУЈА надворешна сила со 2.1 mm моќ конектор(позитивен внатрешен диригент), едноставно поврзете моќ и тогаш работа.Тоа може да го тестира стои бран, отпорност, capacitance и така натаму, може да биде поврзана на компјутер да се направи антена и други графички анализа.Убава и едноставна дизајниран црна случај, ќе се заштити антена аналитичар од надворешни штета. 5 операција копчиња лесно и практично да работат.Можете да избира операцијата на владата, бенд и продолжен функции.опис на стоката : Ова е голема shortwave аналитичар за шунка хобисти.Со 5 копчиња, Режим, Бенд, Конфигурација, Скенирање, Горе, Долу, можете да го избира операцијата на владата, бенд и продолжен функции.Таа се напојува со СТРУЈА надворешните моќ конектор со 2.1 mm моќ џек, и може да го тестира стои бран, отпорност, capacitance и така натаму.Функција : Напојува со СТРУЈА надворешна сила со 2.1 mm моќ конектор(позитивен внатрешен диригент), едноставно поврзете моќ и тогаш работа. 5 операција копчиња лесно и практично да работат.Можете да избира операцијата на владата, бенд и продолжен функции.Тоа може да го тестира стои бран, отпорност, capacitance и така натаму, може да биде поврзана на компјутер да се направи антена и други графички анализа.Убава и едноставна дизајниран црна случај, ќе се заштити антена аналитичар од надворешни штета.Ова е голема shortwave антена аналитичар за шунка hobbyist или професионалци.Spezifikations : Тест Фреквенција : 1 ~ 60 Mhz Притисни Копчиња (5) : Режим, Бенд, Конфигурација, Скенирање, Горе, Down Connectors : Тип-M USB : Mini-B USB Батеријата : 3.7 V литиум батерија(не се Вклучени) Надворешна Сила : 2.1 mm DC моќност конектори, позитивен внатрешен проводник(не се вклучени) Напон : 12 V - Може да се вози на Аналитичар на работа, но не може да ја наполните батеријата. 13.8 V ~ 18 V - Може да се вози на Аналитичар на работа, исто така, може да ја наполните батеријата.Големина : 102mm*87mm*40mm / 4.01*3.42*1.57 Пакетот Вклучува : 1 x Аналитичар(Моќ конектор и батерија, не се вклучени).

Избор на купувачот..