• Ново
zsliap Летало,РК Quad Copter Летало со 4K HD Камера, со Камера за Возрасни/Деца Количка за WiFi FPV Видео во Живо, надморска Височина Чекање, Една Клучна полетување/Слетување, 3D Фл?
zoom_in

zsliap Летало,РК Quad Copter Летало со 4K HD Камера, со Камера за Возрасни/Деца Количка за WiFi FPV Видео во Живо, надморска Височина

DEN 3734.64

Износ
check Во форма достапна за нарачката

-Сите модели на UAV имаат електрична камера функција.Камерата агол може да се прилагоди од страна на контролорот. -има висока стабилност функција. 4k professional edition.Оптички проток assisted стабилизација.Стабилна височина може да биде одржуван од страна на барометар за да се постигне стабилен лет.поддржува гест, фото, видео и други функции со двојна камери. -Сите модели на UAV се опремени со инфраред пречка избегнување функција.Кога UAV детектира пречки во предниот дел од инфрацрвени зраци.Тоа автоматски ќе престане да се движи напред.Избегнувајте UAV судир. (достапна само на 30% од бавна брзина). -е опремен со модуларен интелигентни литиум батерија.Тоа може да биде и останатите енергија од батеријата.Спецификации : Боја black Camera parameters Camera : 720p 1080p 4 K 4 K про (двојно камера)Леќа агол : 120 ° image Return растојание (без пречки, нема occlusion) : 50m.Пренос на рамка го оценувате : 30 FPSPhoto формат : jpg Movie формат : MP4 или avi Product конфигурација parameters Barometer : висина setting Receiving режим : 2.4 Hz Rotating електрични камера : прилагодлив предавателот, 90 degrees Capacity на интелигентни литиум батерија : 3.7 V 1200m Ah Remote контрола на далечина (без пречки, бариера слободни) : 100 MFlight време : околу 15 minutes Charging време : околу 2 hours Charging режим : USB (5 V 3а)големината на Телото : 23 * 17 * 6cm Product + пакет тежина : Околу 481 GPackage се Вклучени : 1 * UAV1 * далечински control1 * полнење line1 * завртка driver1 * чување bag1 * настава manual4 * крило guard2 * резервни wing1 * батеријата.

Избор на купувачот..