• Ново
TaylorMade Spider S Putter Platinum/Бела Наведнуваат
zoom_in

TaylorMade Spider S Putter Platinum/Бела Наведнуваат

DEN 6718.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Мулти-Материјал Дизајн.Конструиран со премиум материјали за исклучителни перформанси.Употреба на комбинација на материјали за да се создаде максимална стабилност.Комбинација на тешки волфрам и лесен алуминиум.Бела Вистинскиот Пат.Науката на бело.Бело е најмногу рефлектира бојата која им овозможува на човечкото око јасно да ја види топката пат.Волфрам Тежина Бар.Зголемување на МВР за максимална стабилност.Четири различна тежина, барови кои се движат од 45 грама до 75 грама.На различна тежина, барови се оптимизира вкупна тежина со различни hosels и вратило должини.Бела TPU Чиста Тркалаат вметнете за помек се чувствуваат.Чиста Тркалаат бразди се во некој агол од 45° степени поттикнува оптимално напред се тркалаат како и подобар звук, се чувствуваат и во целост се тркалаат карактеристики.Spider Стабилност Инженери се комбинираат својствата на високо-одделение алуминиум и волфрам пондерирање со дизајн кој овозможува максимална стабилност и простување.

Избор на купувачот..