• Ново
Onkyo TX-SR505 7.1 Канал за домашно Кино Приемник (Црн) (Укинати од страна на Производителот)
zoom_in

Onkyo TX-SR505 7.1 Канал за домашно Кино Приемник (Црн) (Укинати од страна на Производителот)

DEN 7896.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Audyssey 2 EQ да се Спротистави Соба Акустична Проблеми Звучниците се специјално дизајнирани да ја испорача звук без нарушување или колорит. Овој пробив овозможува висок квалитет, 5.Дека е во корист на Широк Спектар Засилувач Технологија.РИ (Remote Интерактивни) Со Onkyo е ексклузивни РИ (Remote Интерактивни) систем на способност, можете да се интегрираат и да работат на сите компатибилни компоненти преку еден далечински управувач.Про-Logic IIx е најновата подобрување на оригинална Про-Логика и последователните Про-Логика II стандарди.На WRAT фамилија на технологии вклучува поширок фреквентен опсег со помал шум запишување на сигнал пат – совршено прилагодени за нов висока резолуција DVD-Аудио и SACD формати.Она што е уште поважно, РИ способност ви овозможува да едноставно да се поврзете на i Pod® за вашиот приемник преку Onkyo е РИ Клупа за i Pod (DS-А1).1 канал сараунд средина од 5.Бидејќи HDMI беше специјално дизајниран за електроника апликации, нуди низа на дополнителни потрошувачите додатоци. 192/24 digital-to-аналогни конвертори Скапи, исклучително моќна digital-to-аналогни конвертори , кој не само што се пофали на динамички опсег од 120 d B, тие процесот на информации побрзо и се речиси отпорни на часовникот jitter, за да се обезбеди најдобри можни перформанси од DVD-Аудио, DVD-Видео и аудио ЦД.1 канал за филмови и стерео извори, како што се CD, Лента, FM Радио.1 Опкружувачки Звук од Компатибилен Blu-ray и HD-DVD Плеери). 2 HDMI Влезови и 1 Излез (1080p Помине-Преку да HD Подготвен Покажува).

Избор на купувачот..