• Ново
Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 1/2-13 x 5-1/2 Количина-250
zoom_in

Превоз Гром 18-8 Нерѓосувачки Челик 1/2-13 x 5-1/2 Количина-250

DEN 19698.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.На плоштадот дел костец во дел се фиксни, спречување на гром од вртење кога орев се затегнати.Превоз завртки, често се користи за да се зацврсти дрвени панели или одборот на ѕидот или да се една со друга.На плоштадот месо тело на гром овозможува да се заклучи на своето место кога е вметната во тркалезна дупка во дрво или плоштад дупка во метал рака, на unthreaded плоштадот месо тело повлекува во дрво, создавајќи цврста врска. 18-8 Нерѓосувачки челик е корозија и ' рѓа отпорни. 18-8 Нерѓосувачки челик се смета fastener индустриски стандард.

Избор на купувачот..