• Ново
AIMIMI Волфрам Челична Прачка Специјалност Метал Суровини Волфрам Челични Шипки за Индустријата за Научни Истражувања и Експерименти (Должина 200mm),10200mm
zoom_in

AIMIMI Волфрам Челична Прачка Специјалност Метал Суровини Волфрам Челични Шипки за Индустријата за Научни Истражувања и Експерименти

DEN 2013.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Добра цврстина и висока јачина, силна отпорност на абење.Тоа може да процесот на материјали со цврстина подолу 55. Широко се користи во волфрам челик садови, алатки, како на пример удирање со игла.Висок квалитет ултра-фини честички и ултра тешко волфрам челик бар.Користи алатка за мелење, може да се издробен во сечење алатки, како машина, мелење машина, малку машина, итн.Висок квалитет ултра-фини честички и ултра тешко волфрам челик бар.Добра цврстина и висока јачина, силна отпорност на абење.Користи алатка за мелење, може да се издробен во сечење алатки, како машина, мелење машина, малку машина, итн.Широко се користи во волфрам челик садови, алатки, како на пример удирање со игла.

Material:
Tungsten steel
Color:
Silver
3.0*200mm, :
4.0*200mm, :
5.0*200mm, :
6.0*200mm, :
7.0*200mm, :
8.0*200mm, :
9.0*200mm, :
10*200mm, :
Scope of application:
1. Grind the cutting tools into sharp tools, milling cutters, drill bits, turning tools and other cutting tools according to the needs. This tungsten steel round bar has the characteristics of good rigidity, strong and wear-resistant, no pressure :
2. Widely used in tungsten steel molds, tools, punching pins, test plates, needle gauges, thimbles, etc. :
Packing list:
1x Tungsten Steel Rod :
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Избор на купувачот..