• Ново
Cotopaxi Luzon 24L Пешачење Daypack/Ранец | Лесни & Трајни Backpacking & Кампување Торба со Día Del Colorway (Не Два Производи Се Исти)
zoom_in

Cotopaxi Luzon 24L Пешачење Daypack/Ранец | Лесни & Трајни Backpacking & Кампување Торба со Día Del Colorway (Не Два Производи Се

DEN 1799.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Најлон обвивка.Drawstring затворање.Лесни, остаток најлон ткаенина.Голем главната преграда.Zippered чевли џеб со внатрешна divider.Топ drawstring затворање.Пред zippered џеб.Ultralight мрежа рамо ремени.Внатрешни организатор со клучните клип.Двојна мрежа шише за вода џебови.ЕДЕН ОД ЕДЕН ВИД!Секој Дел Кол производ е направен со гордост во Филипини со еден вработен кој има вкупно креативна контрола над пак е colorway.Не постојат двајца се исти!.Тежина : 14.8 оз (420g).Димензии : 24 х 12 x 7in (61 х 30 x 18cm).Капацитет : 24 L.Хидратација Резервоарот компатибилен : 2 L.Ние сакаме да мислиме на Luzon 24 L како голем брат на нашиот не-го-сите Luzon 18 L, кој сè што сакам за кои пак, плус неколку нови функции и додаде капацитет.Остатокот најлон ткаенина панели на вратите, како и на ultralight мрежа рамо ремени, осигурувајќи дека празен Luzon е лесно stowable внатре поголем патување пакет или duffel.За овој настап, сепак, ние додадовме zippered преграда да се задржи валкана облека или матен чевли одделени од остатокот на вашиот опрема.Ние исто така, додаде два мрежа шише ракавите за да се осигура вашата пиење садови остануваат блиску на дофат на раката.Тежина : 14.8 оз (420g)Димензии : 24 х 12 x 7in (61 х 30 x 18cm)Капацитет : 24 LHydration Резервоарот компатибилен : 2 L.ЕДЕН ОД ЕДЕН ВИД.Нашите Del Кол производи се земе материјал repurposing на следното ниво, со користење на помали количества на вишокот на материјал од нашите Repurposed Колекција.Вработените во нашата фабрика во Филипини одберете ролни на вишокот на ткаенина.Со користење на овие остаток материјали, експерт дизајнери и канализација се меша и натпревар материјали и компоненти (на пример, патентите, патент повлекува, токи, и нишка) за нивните потреби.Резултат?Отпад-заштеда, еден-на-еден вид производи, со вграден-во врска меѓу нашиот тим на дизајнери, канализација, и вие.

Избор на купувачот..