• Ново
Lakshmi Maa Туширање Пари, Постер Сликата со Рамка Цик цак и Акрил Лист за Дома Декор и Подарок
zoom_in

Lakshmi Maa Туширање Пари, Постер Сликата со Рамка Цик цак и Акрил Лист за Дома Декор и Подарок

DEN 708.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Lakshmi Светиот Индискиот Хинди Верски Maa Туширање пари, Индиски Хинду Верски Постер сликата со рамка.Lakshmi е Хинду божица на богатството, просперитет (и материјални и духовни), светлина, мудрост, среќата, плодноста, великодушност и храброст.Големина (H) = 12 инчи и (W) = 9 инчи : : 1 инч = 2.54 cms : : Уп големина на мапата на сликата.Постер Сликарство посебно се обработени и целосно прашина доказ ,вода доказ и перат трајни и лесен во тежина.Поголемиот дел од времето се чува залихите со FBA, Во случај на објектот не е достапна со FBA, Ние брод директно од Индиската преку Fed Ex / DHL курир со транзит време од 3 до 5 работни дена.Божицата Lakshmi е Хинду божица на богатството, просперитет (и материјални и духовни), светлина, мудрост, среќата, плодноста, великодушност и храброст; и олицетворение на убавина, милост, и шарм.Mahalakshmi носи среќа на нејзините приврзаници.Таа верува дека за да се заштити нејзините приврзаници од сите видови на беда и пари поврзани со болката.Имаме околу собирањето на 135 различни ставови на Божицата Lakshmi со Ganesha & Saraswati.Овие голем број на собирање ретко се достапни на интернет.Сликата постер доаѓа со покриени 2 mm јасно нераскинливо акрилик лист, Оваа 2-мм јасно, нераскинливо акрилик на состојба е јасно како стакло и се избегнува било транзит штета, и, исто така, светлината на тежина да се намали Меѓународен превозот обвиненија.со Цик цак кука на задниот дел, Тоа лесно може да се закачи на ѕид или стави на tabletop.Големина на рамка = (H)- 28 см и (W) = 21.5 cms ( Уп големина на мапата на сликата).Usages - Ова Laxhmi слика е најкорисна за обожаваат/ моли/медитација во почетниот Mandir (Храмот), како и за ѕид декорација во дневната соба, канцеларија, итн.и тоа е идеален за kinki во разни прилики како брак, роденден, годишнина, housewarming церемонијата/ Дивали/ Корпоративни kinki, итн.Инвентар, Транспорт и транзит време - Поголемиот дел од времето се чува залихите со FBA, Во случај на објектот не е достапна со FBA, ние брод директно од Индија преку Fed Ex / DHL курир со транзит време на 4-5 работни дена.

Избор на купувачот..