• Ново
MGJX Отворено Водоотпорен Алуминиум Пост Светла LED Пејсажи Осветлување Вила Градина Портата Колона Пост Светла Тревник Тремот Двор Столб Светла E27 Тела
zoom_in

MGJX Отворено Водоотпорен Алуминиум Пост Светла LED Пејсажи Осветлување Вила Градина Портата Колона Пост Светла Тревник Тремот Двор

DEN 988.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

★Одличен Изглед : Овој столб светилка даде вашите гости најтопол добредојдовте со оваа надвор од тремот на светлина.Топло надвор од тремот светлина може да направи да се чувствувате во мирот на умот.Донесена е едноставна алуминиум рамка е исти со стакло, овој едноставен и модерен облик не е погодна за различни декорација стилови. ★Висок Квалитет Колона Пост Светла : Ова отворено пост фенер е направен од цврсти метални домување во текстура со водоотпорен третман., која е времето-отпорни и долготрајна издржливост.За голем број на остри отворено време (или дедо мраз, изложеност, бура). ★Лесно да се инсталира : Ова отворено пост светлина тела е Hardwired.Ќе го инсталирате на местото каде што сакате,тоа ќе почнат да работат како додека жици се бара и завртки се фиксни - многу лесно да се инсталира/инсталирај. ★Извор на светлина тип : донесува меѓународниот стандард E27 светилка сопственикот, ниска потрошувачка на енергија, помалку топлина, и заштеда на енергија. 95%.Разни E27 извори на светлина (Lumiled светилки, LED светилки, блескаво светилки, заштеда на енергија светилки) може да се користи, и тоа е лесно да се замени и одржување. (Освен светилки). ★Најдобра услуга : доколку постои било каков проблем со нашиот светилка, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе го реши проблемот во рок од 24 часа.Ви благодариме за посетата на нашата продавница и да ви посакам среќен шопинг!Ние инсистираме добро осветлување може да се подобри квалитетот на живот.Ние сме професионални осветлување фабрика.Нашите главни производи вклучуваат лустери,вдлабнати таванот светла и отворено светла.Стил : ретро креативни style Color : Месинг Облик : референца picture Material : Алуминиумски + glass Waterproof оценка : IP45 Size : база : 20/25/30/40/50cm, висина : 23/27/28/39/46cm Size конверзија : 1cm = 0.39 inches Voltage : 110-240v Power по сијалица : 1-60 W Напојување : wired power Light извор : E27 Number на извори на светло : 1 Whether содржи сијалица : No Suggested соба површина : 5-10 плоштадот meters Certification : CE, Ro HS, FCC, ETL ОКОЛИЈА, CCCFeedback & Контакт:1.Ако Не Сте Задоволни со Нашите производи или Нашите Услуги, ве Молиме Контактирајте со Нас.Ние Гарантираме Дека Ќе Ви Даде Задоволително Решение.2. Ние Ќе Бидеме Среќни да Даде Одговор во Рок од 24 Часа Преку е-Маил.

Избор на купувачот..