• Ново
EuisdanAA Силикони Цевка 12mm ID x 16mm OD 6.56 Нозе Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Бела Пумпа за Пренос(Tubo де silicona 12 mm ID x 16 мм OD 6,56 пити Tubería де goma де
zoom_in

EuisdanAA Силикони Цевка 12mm ID x 16mm OD 6.56 Нозе Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Бела Пумпа за Пренос(Tubo

DEN 287.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Силиконска гума цевка - ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 12x16mm / 0.47"x0.63"(IDx OD); Должина : 2 M(6.56'); Дебелина на Ѕид : 2mm(0.08").Температурата на работа : -76 на +428 F; Цврстина : 65 Степен; Добар електрични и времето способност properties - отпорен на у.V., озонската, гасови и влага.Силиконски цевки - одлично за течност за ракување, перисталтиката пумпи, исцрпувања, одвод, aquaponics и вода/масло промени, итн.(Tubería де silicona : идеален став manejo де fluidos, bombas peristálticas, sifón, drenaje, acuaponía y cambio де agua / aceite, итн.Answer : ___________________________ Note : Силикони цевка е многу помек од пвц цевка или најлон цевка(Nota : ел tubo де silicona es mucho más suave que el tubo де пвц о ел tubo де nailon.Euisdan AA Силикони Цевка 12mm ID x 16mm OD 6.56 Нозе Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Бела за Пумпа Transfer This мека, флексибилни цевки е наменета за различни пумпа и трансфер на апликации.Тоа е направен од силиконска гума која е nonreactive, флексибилни, и отпорни на високи температури.На цевки можат да го издржат температури од -76 на +428 F.Дебелината на цевка = ( OD - ID ) / 2 Uses : Исцрпувања Вода/масло промени;Машини за поврзување на цевки;Електрична опрема, како што се обвивка;Опис во Spanish Tubo де silicona 12 mm ID x 16 мм OD 6,56 пити Tubería де goma де silicona флексибилни Tubo де manguera де aire y agua бланко став transferencia де bomba Tubo де caucho де silicona : resistirá ел uso repetido y para la inspección визуелна де fluidos.Tamaño : 12x16 mm / 0.47"x0.63" (IDx OD); Longitud : 2 m (6,56 '); grosor де ла споредено : 2 mm (0,08") Temperatura де funcionamiento : -76 а + 428 F; Dureza : 65 grados; Buenas propiedades eléctricas y climáticas : resiste лос rayos ultravioleta, ел ozono, лос гасови y la humedad.Tubería де silicona : идеален став manejo де fluidos, bombas peristálticas, sifón, drenaje, acuaponía y cambio де agua / aceite, итн.Nota : ел tubo де silicona es mucho más suave que el tubo де пвц о ел tubo де nailon.

Избор на купувачот..