• Ново
YZMSZ 1/4 Инчи О Д цевка Lenght 16.4 Ft (5m) жолта RO Вода Филтер Цевки PE,Употреба со Реверзна Осмоза Системи, Филтри за Вода за Пиење, Течни Точење,Кафе Машина,Хокеј на Создателот
zoom_in

YZMSZ 1/4 Инчи О Д цевка Lenght 16.4 Ft (5m) жолта RO Вода Филтер Цевки PE,Употреба со Реверзна Осмоза Системи, Филтри за Вода за

DEN 189.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ВОДА Сина RO Цевки е најчесто се користат за да се направи разлика филтрирана вода од суровини извор на вода.На повеќето реверзна осмоза системи сини цевки ќе започне веднаш по мембрана.ГОЛЕМИНА на Компатибилен со сите брзи поврзете фитинзи ние продаваме или други "кои се користат 1/4" Полиетиленски Цевки.На 1/4" Мерење е надворешниот дијаметар на цевки и ќе работи со сите Push-Поврзете фитинзи.ФУНКЦИЈА&КВАЛИТЕТ : Употреба со Реверзна Осмоза Системи, Филтри за Вода за Пиење, Течни Точење,Кафе Машина,Мраз Создателот, Фрижидери и многу други апликации кои што бараат конекции за пренос на вода и течности.Тој нуди премиер притисок и температура рејтингот и има одличен отпор на животната средина стрес пукаат.тоа е се стави низ ригорозни структурни и материјал за тестирање за да помогне да се осигура дека тие ги исполнуваат стандардите за сите апликации.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме да користите цевка машина намалување на PE цевка,veriffy дека на крајот на цевката била пресечена точно,цевка машина со квалитетот нож се погодни за сечење на пластика tubings.Ве молиме Пребарување (ASIN : B06 WD5 Z8 WK) да се купи.Боја : црна 1/4" 16.4 ft(5m) Што е тоа?Сина RO Цевки е најчесто се користат за да се направи разлика филтрирана вода од суровини извор на вода.На повеќето реверзна осмоза системи сини цевки ќе започне веднаш по мембрана.Каде да го користите?Користење со Реверзна Осмоза Системи, Филтри за Вода за Пиење, Течни Точење,Кафе Машина,Мраз Создателот, Фрижидери и многу други апликации кои што бараат конекции за пренос на вода и течности.Како да се користи?Само поврзете со притискање одговара конектори и испорака на вода за да се апликациите што ви треба .Бидете сигурни дека ќе се намали на цевки дури и директно, без crimping тоа.Потоа вметнете права, и сите на патот во конекторот.Ако тоа е криво, или не е вметната сите на патот, или crimped, тоа може да течење Што ќе добиете?Цевки(Должина можете да изберете) Инсталација и Демонтажа : 1、Исечете дел на цевката да биде вметната во фитинг да авионот крајот.Бидете сигурни да се користи чиста цевка без било странски материјал или пукнатини. 2、Кога вметнување цевка.Отстрани било какви пречки пред полн со вметнување цевка.Бидете сигурни дека цевка е целосно вметната .Вметнување цевка во фитинг трае само умерена сила.Цевката или монтирање не треба да биде изгребани или оштетени во процесот,како што тоа е главната причина за течење на вода подоцна. 3、Да бидете сигурни дека фитинг е правилно поврзан на цевката,се повлече еднаш,по влечење,притисни на цевка во фитинг уште еднаш за completer вметнување. 4、Бидете сигурни дека за да целосно да се елиминира притисок пред демонтирање на монтирање.Кога disassembing цевка.psuh клипот во насока на главните собранието и потоа се повлече цевка од лесно демонтирање.Фитинзи и цевка може да се користи.

Избор на купувачот..