• Ново
UNFINISHEDWOODCO Дрвени Писмо лопез и од неодамна Соба Décor - 15 Инчи Недовршени Гроздобер Дрво Иницијали за Спалната соба, Ѕид Оркестарот Над Бебе Креветчето, Градинка или Т?
zoom_in

UNFINISHEDWOODCO Дрвени Писмо лопез и од неодамна Соба Décor - 15 Инчи Недовршени Гроздобер Дрво Иницијали за Спалната соба, Ѕид

DEN 646.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Крај : Сите Unfinished Wood Co предмети дојде изшкуркан.Дополнителна светлина пескарење може да се бара помеѓу палта кога сликата или на боење за да се постигне мирно проектот заврши.Нашите декоративни иницијали може да се користи за спалната соба, влезната врата, подароци, свадба, или навистина било каде што персоналните ѕид декорација е потребно.Занает Време : Нашите производи, направи големи проекти за DIY дома décor за возрасни или да се забавуваат занает авантури за семејство, деца, и класи.Со Unfinished Wood Co вашата имагинација е на почетокот на бескрајни можности.Ние се направи на целата азбука (cursive, блок или било стил на букви и броеви), добредојдовте знаци, венци, заедно со персоналните скрипта знаци мали и големи.Материјал : Ние ги користиме ништо, но најдобро здрав .5 инчи дебела Балтички бреза иверица, за разлика од најчесто користените мало МДФ честички одбор.Балтички Бреза Иверица е одлична за употреба во било на внатрешен или надворешен амбиент.Балтичките бреза покажува карактер со дамка за farmhouse рустикален изглед или тоа може да биде обоен како ѕид уметност на бебе бебе соба.Писмо Димензии : Околу 14.75 инчи (H) x 11.5 инчи (L) x 0.56 инчи (W) види подолу под Производ Димензии за одреден производ големина.Направени Во САД : Секој лопез и од неодамна, исечок, и сите дрвени изреки се направени овде, во САД.Секој азбука почетна, број цифра, велејќи : , или прилагодено име е ласерски сече или CNC'ed во куќа во нашата работилница во Атланта, Џорџија.Овие недовршени преголеми дрво писмата се апсолутно прекрасни и совршено ќе се дополнуваат секоја соба оркестарот.Додадете личност и поп на вашите ѕидови.Овие букви може да се создадени во разни стилови, од едноставна боја бојата или дамка завршува, во мулти-слоевит faux завршува.Совршен за секое бебе соба, детска соба, патио, или кујната на проектот.Еден од Недовршениот Дрво Cos најпопуларните предмети на оваа година!Гроздобер Писмо колекција доаѓа во 3 различни големини, 15 Инчи Висок, 18 Инчи Висок, и на личен фаворит на 23 Инчи Висок Писмо во собата.Сите три од овие букви се достапни на .Секоја буква од СОК без разлика на големината или избор е направен од премиум Балтички Бреза Иверица дека е CNCd во куќата на СОК СЕДИШТЕТО во Peachtree Агли, Грузија.По секоја буква била пресечена тие се прегледани и потоа се изшкуркан со рака.Се надеваме дека ќе уживате и да ја цениме сите на напорна работа дека ние се стави во секоја буква правиме.Недовршениот персоналните décor : тоа е она што Недовршени Дрво Ко.е за сите!Ние сакаме да бидеме првиот ресурси мислите кога ќе имаат потреба да се наслика или да ги красат.Ние имаат страст за креирање и сакате да го сподели со вас.Ние се задржи чекор со современите трендови со цел да ви даде DIY (Do It Yourself) алтернативи на популарната décor и ние додадете ажурирани решенија за знаци и оркестарот секоја сезона.Ние знаеме дека има ништо доста се допаѓа чувството на велејќи : "јас се направи ова!" Ние сакаат да бидат дел од овој креативен заедница и се инспирирани да видите како ќе заврши и прикажување на нашите производи.Недовршениот Дрво Ко.поделба на Џеф Mc Williams Дизајни, Inc., целосна услуга дизајн ресурси компанија основана во 1996 година. JMD идентификувана потреба за персоналните décor и одговори со создавање на Недовршениот Дрво Ко.веб продавница во 2012 година. Денес, ние производство стотици monograms, икони, букви, бројки, зборови, и многу повеќе.Сите Недовршени Дрво Ко.производите се САД направен, кој иновативни дизајни, кои се обичај се намали од високо квалитетни материјали со прецизност во изработката.Ние се наоѓа десно надвор од Атланта, Џорџија.

Избор на купувачот..