• Ново
Gilson Macroman F1077505 Pipette Планината за Pipettor Контролер
zoom_in

Gilson Macroman F1077505 Pipette Планината за Pipettor Контролер

DEN 421.92

Износ
check Во форма достапна за нарачката

За сите пластика и стакло pipettes од 1 да 100 m L.Континуирано прилагодливи брзина : 25 m L во 4 секунди.Еколошки Ni MH батерија за 8 часа на работа.Сите делови кои може да дојде во контакт со решенија се autoclavable.Овој робустен и сигурен контролер дизајниран е да биде лесно да се управува и да се интегрира во било која лабораторија бара високо ниво на безбедност, ергономија и продуктивноста.

Избор на купувачот..