• Ново
Термо Научни 2205990 Finnpipette BioControl Еден Канал Совет Конус Модул 5 до 40 microliter Волумен
zoom_in

Термо Научни 2205990 Finnpipette BioControl Еден Канал Совет Конус Модул 5 до 40 microliter Волумен

DEN 411.84

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Природниот "предизвика акција' pipetting.Мека на допир совет исфрлање (десно или лево раце).Едноставна-да-одберете pipetting режими (редовни и stepper).Напред и рикверц pipetting, без посебен програмски чекор.Целосно autoclavable совет конус модул.Finnpipette Bio Control е голем чекор напред во електронска pipetting технологија.Оваа нова генерација на производот е комплетен течни ракување со системот – со една универзална ракување и единаесет меѓусебно совет конус модули.На 'десет плус еден" рачка одговара на сите пет еден канал и шест повеќеканални совет конус модули, вклучувајќи го и новиот 8-канали 1500 µl модул за високо-волумен апликации.А snap-заклучување бендот го прави брзо и лесно да префрлате од еден модул за друг.Finnpipette Bio Control е дизајниран за удобност, лесна за употреба, флексибилност, брзина, точност и сигурност.Заедно со универзалната се справи.Точност : ±2,5 до 0.6%.''Increment'' : 0.1 µL.Прецизност : 2 за 0.3%.Компатибилен Finntips : 250 Univ., 300, 200 Ext.По секоја.Термо Научни # : 2205990.

Избор на купувачот..