• Ново
Swanson Unsalted Пилешко Акции, 32 оз.
zoom_in

Swanson Unsalted Пилешко Акции, 32 оз.

DEN 424.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

СЕЗОНАТА за ДА ВКУС : Нашата не-сол додаде рецепт* ја прави нашата unsalted акции совршен вкус фондацијата за вас за да додадете ваша сопствена зачини повторно глутен-слободни и масти слободни.Нашите акции се без додаден MSG, без вештачки вкусови, без вештачки бои, без конзерванси и се fat-free и глутен-слободни.Својата избалансирана леќата профил го прави одличен за сосови и месо—користете акции за богатите, вкусен вкус.Ние се готви нашите акции до совршенство да се достави длабоко, силни вкусови совршен за вкусен јадења.Ние веруваме дека секое семејство заслужува домашна храна која е како висок квалитет како во времето поминато ужива во тоа.Swanson Unsalted* Кокошка Готвење Акции додава богата, стабилна вкус на вашиот домашен оброци, со само 130mg на натриум по порција така што само може да се сезона-да-вкус!Секоја серија на Swanson Unsalted Кокошка Готвење Берза започнува со вистински пилешко повторно глутен-слободни и масти слободни.Во Swanson, ние сме изграден линија на чорби и акции, кои служат како добра основа за вашите кулинарски платно.Донесе најдоброто во вашиот Благодарноста и одмор рецепти со единствена биланс на вкус во Swanson чорби и акции.Или, да креираат лесно weeknight оброци, од брзи супи да skillet јадења, кога Swanson чорби и акции се оди до провизии staples во вашата кујна.

Избор на купувачот..