• Ново
PH Пенкало, Ph-02 PH Метар за Вода во Базени, Хидропоника, Квалитетот на Водата, Тестирање, Итн
zoom_in

PH Пенкало, Ph-02 PH Метар за Вода во Базени, Хидропоника, Квалитетот на Водата, Тестирање, Итн

DEN 902.40

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Голем LCD екран ги прикажува резултатите од тестот за p H, читањето е појасно, 4‑5 S стабилна вредност, едноставни и јасни.Висока чувствителност сонда, висока сензори степен, точни мерења, нема да се замеша.Мини големина ph метар ние дизајниран ви овозможува лесно да ја стави во џебот, па можете да ги преземат мерки во секое време, насекаде.Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH баланс во аквариум, хидропоника, aquaculture, квалитетот на водата, тестирање, итн.Автоматска температурна компензација сензор на температура може да биде директно контактирал со решение, и читање е повеќе точни.Функција : 1. Голем LCD екран ги прикажува резултатите од тестот за p H, читањето е појасно, 4‑5 S стабилна вредност, едноставни и јасни.2. Висока чувствителност сонда, висока сензори степен, точни мерења, нема да се замеша.3. Мини големина ph метар ние дизајниран ви овозможува лесно да ја стави во џебот, па можете да ги преземат мерки во секое време, насекаде.4. Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH баланс во аквариум, хидропоника, aquaculture, квалитетот на водата, тестирање, итн.5. Автоматска температурна компензација сензор на температура може да биде директно контактирал со решение, и читање е повеќе точни.Како да го Користите : 1. Отстранете ја заштитната маска.2. Чистење на electrode на p H метар со дестилирана вода во прв план.И избрише electrode сува филтер хартија.3. Вклучување на прекинувачот се наоѓа на одделот на батеријата.4. Вметнување на p H метар во течноста да се мери се додека течноста е ангажиран во "потопување линија", и условите за престој, решението може да биде ангажиран малку погоре на "потопување линија".5. Нежно промешајте решение и да чекаат за околу две минути.Прочитајте прикажана вредност.6. По употребата, чистење на electrode, исклучете го прекинувачот, и го стави на заштитна маска.Спецификација : Предмет Тип : PH Meter Material : ABSColor : Blue Model : ph-02 Battery : 2 x LR44 1.5 V батерии (не се вклучени) Примена : Aquaculture, квалитетот на водата testing Range : 0.00-14.00 p H.

Item Type:
PH Meter
Material:
ABS
Color:
Blue
Model:
ph-02
Battery:
2 x LR44 1.5V batteries (not included)
Application:
Aquaculture, water quality testing
Range:
0.00-14.00pH

Избор на купувачот..