• Ново
Квалитетот на водата Тестер, Преносни PH Метар Аналитичар TDS Метар Дигитални Вода Тестер PH002 за Аквариуми
zoom_in

Квалитетот на водата Тестер, Преносни PH Метар Аналитичар TDS Метар Дигитални Вода Тестер PH002 за Аквариуми

DEN 2328.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

✅【ТРАЈНИ】PH тестер е направен од високо‑квалитетна ABS, кој е издржлив и има долг животен век. ✅【ТОЧНИ И ВЕРОДОСТОЈНИ】Да се постигне висока точност, опремени со врвен квалитет титаниум алуминиумски сонда, и сигурен Автоматска Температурна Компензација (ATC) обезбедува читање секогаш се точни при различни температури. ✅【НИЕ и ВЕТУВАМЕ на】100% пари гаранција за враќање.Ако имате било каков проблем со вашиот предмет, само нас контакт со својата цел ID ,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа,и ќе добие целосна наплата или замена. ✅【ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ТЕСТЕР】Тест на чистота на вода за пиење да обезбеди тоа е здрава, без разлика дали филтерот треба заменет, одржување аквариум, хидропоника(тест хранливи материи), базен и спа, итн. ✅【БРЗ МЕРЕЊЕ】Ниска отпорност стакло се осетливи светилки се формираат на висока температура од 10.000 целзиусови степени со брз одговор.Функција : 1. Ниска отпорност стакло се осетливи светилки се формираат на висока температура од 10.000 целзиусови степени со брз одговор.2. На high-definition екранот се прикажува точни вредности и гласи вредности брзо.3. Киселоста метар има помалку калибрација пати, намалување на проблеми на калибрација.4. Квалитетот на водата тест пенкало има стабилни перформанси, мала грешка, и прецизни откривање резултати.5. PH тестер е направен од високо‑квалитетна ABS, кој е издржлив и има долг животен век.Како да го Користите : 1. Вклучување на прекинувачот.2. Стави го мери течноста во тоа да се добие на PH вредност.3. Калибрирање на екранот еднаш на секои шест месеци за нормална употреба.Спецификација : Предмет Тип : PH Pen Model : PH002 Color : Yellow Material : ABSTest Опсег : 0.00-14.00 PHResolution : 0.01 PHError : ± 0.01 p HBattery : 2 x LR44 копчето батеријата (батерија, не се вклучени) Пакет Листа : 1 x PH Пенкало (Батерија, Не се Вклучени) 3 x Reagent 1 x Прирачник .

Item Type:
PH Pen
Model:
PH002
Color:
Yellow
Material:
ABS
Test Range:
0.00-14.00PH
Resolution:
0.01PH
Error:
± 0.01pH
Battery:
2 x LR44 button battery (battery not included)
Package List:
1 x PH Pen (Battery Not Included) :
3 x Reagent  :
1 x Manual  :

Избор на купувачот..