• Ново
Дигитален Квалитет на Водата Тест Пенкало, Дигитални Ph Пенкало Метар, 0.01 Висока Точност, 0.00-14.00 Мерење на PH Опсег, Водата за Пиење, Риба Резервоарот, Аквариум,Базен
zoom_in

Дигитален Квалитет на Водата Тест Пенкало, Дигитални Ph Пенкало Метар, 0.01 Висока Точност, 0.00-14.00 Мерење на PH Опсег, Водата

DEN 318.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Висок квалитет на сондата, мерење на чувствителните, висока точност и брз одговор.Автоматска температурна компензација сензор на температура може да биде директно контактирал со решение, и читање е повеќе точни.Преносни пенкало дизајн, погодно за вас да го земе во вашиот џеб, кога ќе оди надвор.LCD екранот, читањето е појасно, 4‑5 S стабилна вредност, едноставни и јасни.Има широк спектар на значења, погоден за aquaculture, квалитетот на водата, тестирање, итн.Функција : 1. LCD екранот, читањето е појасно, 4‑5 S стабилна вредност, едноставни и јасни.2. Автоматска температурна компензација сензор на температура може да биде директно контактирал со решение, и читање е повеќе точни.3. Преносни пенкало дизајн, погодно за вас да го земе во вашиот џеб, кога ќе оди надвор.4. Има широк спектар на значења, погоден за aquaculture, квалитетот на водата, тестирање, итн.5. Висок квалитет на сондата, мерење на чувствителните, висока точност и брз одговор.Како да го Користите : 1. Отстранете ја заштитната маска.2. Чистење на electrode на p H метар со дестилирана вода во прв план.И избрише electrode сува филтер хартија.3. Вклучување на прекинувачот се наоѓа на одделот на батеријата.4. Вметнување на p H метар во течноста да се мери се додека течноста е ангажиран во "потопување линија", и условите за престој, решението може да биде ангажиран малку погоре на "потопување линија".5. Нежно промешајте решение и да чекаат за околу две минути.Прочитајте прикажана вредност.6. По употребата, чистење на electrode, исклучете го прекинувачот, и го стави на заштитна маска.Спецификација : Предмет Тип : PH Meter Material : ABSColor : Yellow Model : ph-02 Battery : 2 x LR44 1.5 V батерии (не се вклучени) Примена : Aquaculture, квалитетот на водата testing Range : 0.00-14.00 p HAccuracy : 0.01 p HAccuracy : ±0.01 p HWorking Температура : 0℃-60℃Пакет Листа : 1 x PH Метар(Батерија, Не се Вклучени)1 x Настава Manual3 x P.

Item Type:
PH Meter
Material:
ABS
Color:
Yellow
Model:
ph-02
Battery:
2 x LR44 1.5V batteries (not included)
Application:
Aquaculture, water quality testing
Range:
0.00-14.00pH
Accuracy:
0.01pH
Accuracy:
±0.01pH
Working Temperature:
0℃-60℃
Package List:
1 x PH Meter(Battery Not Included) :
1 x Instruction Manual :

Избор на купувачот..