• Ново
Ридот Храна Целата Бела Peppercorns 20 Унца
zoom_in

Ридот Храна Целата Бела Peppercorns 20 Унца

DEN 1087.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ридот Храна Премиум Бел Пипер Целина е сите природни, премија resturant квалитет бел пипер најголемиот дел, рачно собрани од највисок квалитет peppercorns.Целиот наш бел peppercorns се полни со арома и вкус со додавање на благ зачинета удар и piney вкус на било јадење; се поблаги во вкус и арома alernative црна peppercorns.Мелење на peppercorns бела со мелница и да го додадете на рецепти како сосови, супи од месо, зеленчуци, морска храна, и многу повеќе за вкусна пипер удар.Рефил вашиот мелница или мелница со нашите високо квалитетни целата peppercorns бела; нашите peppercorns се големи во големина со која ќе се обезбеди голем мелење и вкус.Нашиот производ е затворен за свежина со подесувате евидентно печат и може да се користи за период до две години; нашиот производ нема адитиви, вештачки ароми и конзерванси, само една состојка бела peppercorns.Ридот Храна премиум квалитет целата белиот бибер е премија висок квалитет бела peppercorns кои се полни со вкус и арома.Белиот бибер има вкус профил на piney и зачинета додека се многу ароматични и суптилна во вкусот.За свежа и вкусна бел пипер во прав мелење неколку од нашите високо квалитетни бели peppercorns во спајс мелница и мелење додека peppercorns се на парична казна бел бел пипер во прав.Ова ќе оди одлично во супи и сосови кои се користат во француската кујна.Можете исто така да рефил вашиот мелница или мелница со нашите со peppercorns.Целиот наш бел peppercorns се рака собрани од највисок квалитет и најголемата големина peppercorns.Свежо квалитетот на peppercorns ќе направи секој рецепт за вкусна дали нејзината домашна тестенини сос, француски кујна, рецепт, и повеќе.Или можете да направите бел пипер масло со мешање на еден куп на било кој тип на масло како растително масло или масло од кикирики со 2 лажици свежо мелен бел peppercorns.Ова е одлична за кои се вливаат над било кој тип на месо или зеленчук за вкусна зачинета удар.Ридот храна бела peppercorns се запечатени за свежина со подесувате eviden печат и се полни во тешки сад дека додека се заклучи во вкусот и аромата на бел пипер.Во прилог на нашите шише има повеќенаменски се тресат, се прелива и да се измери капа што го прави лесно да се добие право на мерење за секој рецепт.

Избор на купувачот..